Як складати портфоліо. чи можна використовувати чужі роботи в своєму портфоліо.

Портфоліо необхідно людям творчих професій. Саме з його допомогою можна зацікавити потенційного роботодавця, показати рівень своєї майстерності і отримати гідну роботу.
Інструкція
1
Складайте портфоліо у відповідності зі своєю професією. Наприклад, портфоліо журналіста має складатися з його кращих статей, професійного фотографа - з якісних фотографій, у тому числі тих, які були відзначені фахівцями і завоювали призи на конкурсах. Модель в портфоліо демонструє свої фотографії або відео зі своєю участю, а дизайнер - приклади створених ним сайтів, зразки інтер'єрів, реклами тощо.
2
Включіть в портфоліо різноманітні приклади своїх робіт. Наприклад, якщо ви модель, то виберіть свої знімки, виконані в різних жанрах. Не варто включати в портфоліо занадто багато однотипних робіт. Якщо, наприклад, в портфоліо дизайнера виявиться всього один макет сайту і двадцять п'ять прикладів рекламних листівок, то такій людині навряд чи будуть замовляти розробку нових сайтів, адже його спеціалізація очевидна.
3
Вибирайте не тільки найкращі, але й середні за якістю роботи. Зрозуміло, не варто включати в портфоліо погані зразки, однак воно не повинно складатися і з суцільних шедеврів. Продемонструйте потенційному роботодавцю кілька типових для вас робіт, щоб він не пред'являв завищених вимог. В іншому випадку від вас можуть зажадати виконання занадто складною роботи за стандартну оплату.
4
Ніколи не використовуйте чужі роботи при складанні свого портфоліо. Це незаконно, неетично і не принесе вам нічого, крім неприємностей. Навіть якщо ви будете видавати за свої чужі роботи дуже високої якості, і в результаті знайдете кілька вигідних замовлень, то все одно не зможете виконати їх на належному рівні.
5
Систематизуйте портфоліо. Виділіть категорії, а потім розділіть всі роботи по цим категоріям, щоб потенційний роботодавець міг легко знайти і оцінити його цікавлять роботи. Нехай кожна категорія включає в себе кілька характерних прикладів. Однак не захоплюйтеся і не включайте в портфоліо занадто багато робіт - навряд чи комусь захочеться переглядати кожну з них, щоб оцінити рівень вашої майстерності.