Цифровий фотоапарат: Як зробити правильний вибір.

Сучасна техніка дозволяє нам надовго закарбувати цікаві і важливі події повсякденного життя або знаменні дати. Від правильного вибору цифрового фотоапарата багато в чому залежатиме якість зроблених знімків. На ринку сьогодні присутня величезна кількість фотоапаратів, що відрізняються по самих різних параметрах. Як не заплутатися в різноманітності характеристик камери і зробити вірний вибір?
Інструкція
1
При виборі відповідного для ваших цілей фотоапарата в першу чергу зверніть увагу на його ціну. Хороший професійний апарат має вартість від 20 тисяч рублів і вище. Визначте для себе, чи так уже необхідно вам таке висока якість виконання знімків, або ви можете кілька пожертвувати їм, зупинивши вибір на більш дешевій аматорської апаратурі.
2
Для простих «домашніх» зйомок вибирайте фотокамеру з оптимальним співвідношенням ціни і якості. Такі цифрові апарати мають цінову категорію до 8-10 тисяч рублів і не володіють широким набором допоміжних функцій.
3
Зверніть увагу на характеристики матриці фотоапарата, що є своєрідним аналогом фотоплівки. Якість одержуваного знімка багато в чому визначається кількістю пікселів матриці, з яких складається зображення.
4
З'ясуйте, який розмір матриці даного апарату. Чим більше ця величина, тим вище дозвіл і точніше передача колірних відтінків. Характеризує матрицю також і чутливість. Для зйомок при нормальному денному освітленні достатньою буде чутливість близько 400 одиниць (ISO). В цілому ж чим вище параметр ISO, тим краще знімки при недостатньому освітленні.
5
Визначтеся до фокусною відстанню, яке буде кращим для ваших цілей. Під цією характеристикою розуміється відстань, яку промінь, заломлений в об'єктиві, пройде до точки на матриці. Маленьке фокусна відстань може охопити більший простір на передбачуваному кадрі. Хороший апарат має систему збільшення, що дозволяє регулювати фокусну відстань при зйомці (так званий zoom). Переважно системи не з цифровим, а оптичним збільшенням фокуса, але можливі і комбіновані схеми.
6
Наступна характеристика, яку вам необхідно оцінити - тип і розмір цифрової карти пам'яті. Вона реалізована у вигляді носія інформації, що дозволяє зберігати зроблені знімки. При виборі зверніть увагу на відповідність карти пам'яті типу фотоапарата. На карті об'ємом 256 Мб може вміститися приблизно 70-90 знімків.
7
З додаткових характеристик приділіть увагу розміру рідкокристалічного екрана і параметрам вбудованого спалаху. Важливе значення має також допустимий формат збереження зображень (JPEG, TIFF і так далі).