Як написати сценарій зустрічі Нового року.

Сценарій святкової програми зазвичай пишуть для корпоративних, офіційних вечірок. У дружніх компаніях таку можливість нерідко ігнорують. Адже якщо ви відзначаєте Новий рік вдома, головне - приготувати їжу та запросити людей. А далі - як піде. Щоб не покладатися на «авось» і не переживати, що через півгодини після бою курантів гості занудьгують, напишіть сценарій для вашого домашнього свята. У ньому можна врахувати все - від новорічного меню до послідовності розваг.
Інструкція
1
Подбайте про різноманітність програми. Щоб для кожного гостя знайшлося заняття до душі і він не виявився наданим сам собі, розплануйте кожні 30-60 хвилин всієї вечірки. Насамперед подумайте, чим зайняти друзів, поки прибуватимуть нові гості. Можна, наприклад, організувати просту, але захоплюючу затію начебто твистера, щоб знову прибувають відразу ж втягувалися в дію і вливалися в компанію.
2
Новим поглядом подивіться на «обов'язкове» новорічне застілля. Можливо, варто обмежитися шведським столом - розставити закуски на столах по периметру кімнати, щоб люди могли перекусити, коли їм захочеться. Ще один спосіб відійти від звичного сценарію - нове меню. Оголосіть бойкот оселедцю під шубою. Знайдіть в інтернеті рецепти страв, які ви давно хотіли спробувати, і приготуйте їх. Частина відповідальності можна перекласти на плечі гостей - нехай кожен принесе з собою по незвичайної закусці.
3
Підберіть кілька «різноспрямованих» розваг. Нехай в деяких з них гості діють командами, а в якихось кожен отримає можливість заслужити хвилину слави тільки для себе. Поряд з конкурсами та іграми на швидкість, спритність повинні бути і вправи для інтелекту. Так, після прогулянки з катанням на санках і сніжного бою дайте гостям можливість спокійно посидіти з чашкою гарячого какао, поговорити або подивитися кіно.
4
Сценарії ігор та конкурсів ви можете знайти в інтернеті, придумати самостійно або згадати подібний досвід з вашої дитячої «практики». Також можна скористатися описами старих ігор, які були популярні у ваших бабусь і дідусів.
5
Якщо на вечірці будуть діти, придумайте альтернативні розваги для них - з дорослими вони можуть занудьгувати. Щоб об'єднати старшу і молодшу аудиторію, підготуйте спектакль. Візьміть за основу новорічну казку або напишіть авторський сценарій про ваших друзів, які зібралися 31 грудня.
6
Зібрати воєдино всі частини програми можна за допомогою стилізації вечірки. З гумором обіграйте символ наступаючого року або за допомогою костюмів, декору приміщення, музики відтворити атмосферу улюбленого фільму. Темою вечора може стати і будь-яка інша, ніяк не належить до свята - головне, щоб вона мала особливий сенс для вашої компанії.
7
Придумайте кілька запасних варіантів на той випадок, якщо щось піде не так. Постарайтеся заздалегідь уявити, які можуть виникнути проблеми і сплануйте свої дії в такій ситуації.
Ви вирішили самостійно підготувати весільний сценарій . Найвідповідальніший момент весільного обряду - зустріч молодят батьками та гостями. Від того, як вона буде організована, залежатиме вся подальша сімейне життя нової пари. Принаймні, в це дуже хочеться вірити.
Інструкція
1
Почніть писати сценарій задовго до весілля. Заздалегідь попередьте всіх родичів і друзів, запрошених на неї про те, які ролі їм будуть відведені. Дізнайтеся, чи будуть вони готувати тексти привітань молодій парі самостійно або довіряться вам.
2
Подумайте, яким буде хронометраж у цій частині сценарію. З одного боку, всі найближчі родичі повинні обов'язково висловитися і благословити молодих, з іншого - вам не варто мучити інших гостей, які очікують святкового застілля. Краще всього, якщо зустріч триватиме не більше 5-10 хвилин.
3
Вирішіть, чи будете ви організовувати зустріч у ЗАГС або обмежитеся благословенням та привітаннями біля дверей кафе або будинку. Якщо ви плануєте вшановувати молодят у два заходи: після розпису і перед застіллям, розподіліть ролі так, щоб поздоровлення не повторювалися. Подумайте, чи варто проводити обряд посипання молодих цукерками, рисом, монетками, пелюстками троянд і пр.
4
Не забувайте, що, слідуючи православної традиції, нареченого і наречену біля входу в будинок повинні зустрічати батьки: батько благословляє молодих з іконою в руках, мати - пригощає їх хлібом-сіллю і каже слова привітання. Вирішіть, чи будете ви проводити жартівливі конкурси з короваєм. А ось на мусульманської весіллі головна роль на початку торжества відводиться нареченій, яку спочатку годують медом і олією на м'якій подушці, після чого вона повинна сходити до найближчого колодязя і принести два відра води. Кожен гість повинен буде підійти і випити кухоль води, а в друге відро - покласти кілька монеток. Обговоріть всі деталі такого весілля зі старшими родичами нареченого.
5
Складіть, якщо це необхідно, тексти поздоровлень (у віршах і прозі) і роздайте їх родичам і гостям. Не користуйтеся готовими шаблонами. Найпростіші вірші, написані від душі, будуть прийняті набагато тепліше, ніж стандартні заготовки, які відомі багатьом, і вже не сприймаються всерйоз. Напишіть і величальну пісню на честь молодят, де мова б йшла саме про них і їх майбутнього сімейного життя. Величальна співається відразу після того як молодих благословить батько, привітає мати і найближчі родичі, і всі попрямують до столу.