Як зробити сир з молока. Як зробити сир будинку.

Смачний домашній сир не йде ні в яке порівняння з тим, що ви купите в магазині. З сільського молока від хорошого корови сир виходить шаруватим і вологим, а якщо робити сир зі звичайного покупного молока, то сирна структура буде мелкозернистая.
Вам знадобиться
  • Молоко
  • марля
  • служіння в три шари
  • каструля
  • велике сито
  • кефір.
Інструкція
1
Сир з домашнього молока.В трилітрову банку з свіжим молоком покладіть корочку чорного хліба, щоб молоко постояло і перетворилося на кисляк. Скисає молоко в банку не перемішуйте, щоб не порушити шарувату структуру сиру.
2
Простоквашу перелийте в каструльку і поставте на мінімальний вогонь. Через 10 хвилин обережно перемішайте масу, піднімаючи нагору глибинні шари. Помацайте кінчиками пальців кисляк, вона повинна бути теплою, але не гарячою. Вимкніть вогонь. Маса повинна охолонути.
3
Поставте велику сито над каструлею. В сито покладіть марлю так, щоб кінці марлі звисали назовні. Вилийте в сито масу. Сироватка стече в каструлю. Зауважте краї марлі вузлом, і підвісьте залишився всередині згусток над каструлею. Сир буде готовий, коли сироватка перестане просочуватися крізь марлю.
4
Сир з магазинного молока і кефіра.Перелейте 1 літр молока в каструльку і поставте на вогонь. Коли молоко закипить, вогонь збавте, влийте до молока 0,5 літра кефіру. Вимкніть вогонь і не перемешівайте.Оставьте на 2 години для відділення сирного згустку від сироватки.
5
Злийте сироватку в каструлю через сито, в якому покладена марля. Сир залишиться в марлі. Зауважте кінці марлі і підвісьте її над каструлею. Дайте залишкам сироватки стекти.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=krnF4WeeS0A
Зверніть увагу
Масу для виготовлення сиру не можна перегрівати, інакше сир вийде жорстким і буде горчіть.Делайте сир тільки з молока, яке самі заквасили. Не можна робити сир з випадково прокислого молока, інакше всі небажані мікроорганізми потраплять в сир.
Корисна порада
Сироватку, яка стікає при підвішуванні сиру, використовуйте для приготування оладок та млинців. Для отримання більш щільною сирною структури, згусток в марлі покладіть під гніт на 1 годину.