Як зробити автомобільні чохли.

Сучасні чохли для сидінь автомобіля, безсумнівно, роблять салон більш комфортним і привабливим. Купуючи дорогі чохли, ви витрачаєте значні кошти, хоча ці аксесуари з таким же успіхом можна змайструвати своїми руками. Для цього знадобляться прості матеріали, інструменти та вміння поводитися зі швейною машинкою.
Вам знадобиться
  • - щільна тканина;
  • - міліметровий папір або газети;
  • - тонкий поролон;
  • - швейна машинка;
  • - нитки.
Інструкція
1
Підготуйте відповідний матеріал для виготовлення чохлів. Це може бути синтетична або натуральна щільна тканина. Якщо вас турбує екологія, зупиніть свій вибір на тканинах з природних матеріалів, оскільки вони досить добре пропускають повітря («дихають») і не затримують вологу. Для любителів екзотики можна запропонувати використовувати хутро. Однак все натуральні матеріали поступаються штучним в зносостійкості.
2
Більш сучасними виглядають чохли з штучних (синтетичних) матеріалів. Вибирайте синтетику, якщо хочете забезпечити міцність виробів і стійкість їх до зовнішніх впливів. Недолік синтетичних чохлів в тому, що вони занадто сильно нагріваються в жарку погоду і недостатньо вбирають вологу. Можливо проміжне рішення, коли для різних кліматичних умов або пори року застосовуються два різних комплекти чохлів.
3
Підготуйте викрійки для майбутніх чохлів. Для цього зніміть мірки з сидінь і перенесіть отримані розміри на міліметровий папір (справа справить і газета). Краще за все не вимірювати сидіння, а робити викрійку «по місцю», прикладаючи аркуші паперу до елементів сидінь. При підготовці викрійок залишайте припуск на шви розміром приблизно 1,5-2 см з кожного боку.
4
Перенесіть контури з викрійок на матеріал, з якого ви маєте намір виготовити чохли. Якщо ви хочете підкоригувати форму сидінь або зробити їх м'якше, використовуйте підкладку з тонкого поролону, помістивши її між сидіннями і чохлами. Зрозуміло, поролон попередньо необхідно вирізати, підігнавши під розміри чохла.
5
Окремі деталі майбутніх чохлів скріпіть разом, прострочити на швейній машинці або вручну. Перш ніж остаточно зшивати чохли, прикладіть їх для примірки на сидіння, а при необхідності відкоригуйте їх форму. Тепер можна прострочити всі шви на машинці і довести вироби до повної готовності. Нові чохли не забувайте час від часу чистити або навіть прати, якщо вони зайве забруднилися.