Що робити при бурситі колінного суглоба. Як лікувати запалення суглобів.

бурситами колінного суглоба називають запалення навколосуглобових слизової сумки. Найчастіше збудниками захворювання бувають стафілококи і стрептококи, але можуть бути і будь-які гноєтворні мікроби. Основна умова їх розвитку - це травма колінного суглоба з проникненням мікробів через пошкодження шкірного покриву. Також початок процесу може покласти пересування інфекції по лімфатичних шляхах з близько розташованого фурункула, карбункула або остеомієліт.
При механічному подразненні відбувається накопичення серозного, а потім і гнійного ексудату, що приводить до розтягування навколосуглобових сумки, яка досягає розмірів великої пухлини. Розрізняють серозний випіт і гнійний екссудат.Прі серозном випоті в порожнині слизової сумки міститься тягуча білкова рідина жовтого кольору. На початку запального процесу стінки порожнини без різко виражених змін і тонкі. Але поступово, за рахунок їх потовщення, відбувається розростання сполучної тканини, освіта тяжів і виступів. При гнійному ексудаті, який є результатом гострого перебігу запального процесу, внаслідок некрозу стінок сумки відбувається ізліваніе гною в навколишні м'які тканини з освіту флегмони або міжм'язової, або підшкірної. Шкіра над нею припухла, температура підвищена, при пальпації - болюча. Функція колінного суглоба може бути не порушена, а рух безболісно, що відрізняє бурсит від артриту колінного сустава.Виделяют ще один вид бурситу - травматичний, при якому в розтягнутих синовіальних сумках накопичується геморагічна рідина, що призводить до стійких змін її стінок, і розростанню сполучної тканини , яка ділить порожнину сумки на додаткові кишені. При перших ознаках бурситу колінного суглоба необхідно звернутися в лікувальний заклад за консультацією та призначенням лікування. Лікування бурситу колінного суглоба проводить лікар-травматолог або хірург. Лікування захворювання залежить від причин його розвитку. Так, при травматичною формі найчастіше призначається введення розчину гідрокортизону з антибіотиками після новокаїнової блокади.На ранніх стадіях гострого бурситу переважно застосування спокою, сухого тепла, УВЧ, введення антибіотиків і фіксуючі пов'язки. В деяких випадках роблять пункцію порожнини з відсмоктуванням екссудата.Прі гнійному бурситі необхідне оперативне втручання, а саме: розтин абсцесу слизової сумки, видалення гнійного вмісту і подальша санація рани. Загоєння відбувається повільно, в чому полягає негативна сторона даного методу. Більш переважно видалення слизової сумки без розтину її просвіту. Розріз проводять збоку від сумки, рана залишається відкритою або зашивається після заповнення порожнини антібіотікамі.Прогноз лікування залежить від патологічних змін в тканинах інфікованих сумок, опірності організму, здатності інфекції до поширення. Особлива небезпека, якщо бурсит ускладнений артритом, остеомієлітом, сепсисом, свищами.
Що таке бурсит? Згідно загальноприйнятої медичної термінології, якщо найменування хвороби закінчується на «іт», це означає - «запалення». Отже, «бурсит» - запалення бурси - «мішечка», заповненого рідиною. Його призначення - знижувати тертя між тканинами організму. Найбільші бурси локалізуються близько головних суглобів: кульшових, колінних, ліктьових, плечових. Іноді запалення може бути ініційовано хвороботворними мікроорганізмами. Як лікувати бурсит колінного суглоба?
Інструкція
1
Біля колінного суглоба людини локалізовано три бурси - над колінної чашечкою, під колінної чашечкою і на внутрішній стороні коліна. Травма або проникнення інфекції може спровокувати запалення будь-який з них. Лікування залежить насамперед від типу бурсит а - асептичний він чи септичний. Визначити це може лікар після проведеного обстеження.
2
При асептичному бурсит е рекомендується поєднання холодних компресів з медикаментозною терапією (прийом знеболюючих і протизапальних ліків). За призначенням лікаря, можете робити ін'єкції кортикостероїдів безпосередньо в бурсу. Хворому коліну забезпечте максимальний спокій.
3
В окремих випадках, якщо в запаленої бурсі скупчується багато рідини, її видаляють через голку шприца. Для цієї процедури пацієнта необхідно доставити в медичний заклад. Рідина обов'язково слід відправити в лабораторію, щоб перевірити, чи не містяться в ній хвороботворні мікроорганізми.
4
Якщо ж бурсит має септическую природу, то вам доведеться приймати антибіотики. У разі важкого перебігу хвороби їх вводять внутрішньовенно. Часто доводиться вдаватися до видалення рідини з бурси (хірургічний дренаж). В окремих, особливо важких випадках, необхідна операція з видалення запаленої області.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=5r4oNeJtkQc
Корисна порада
надколенную бурса уражається, головним чином, в результаті тривалого стояння в незручній позі на колінах (тому цей бурсит носить неофіційну назву «коліно покрівельника»). Подколенная, як правило, - в результаті травм, отриманих при стрибках (звідси й назва - «коліно стрибуна»). Ну, а якщо запалюється бурса на внутрішній стороні коліна, це неофіційно називається «гусячий бурсит». Їм страждають, як правило, люди з надмірною вагою.