Як зберігати картоплю.

Зберігання запасів картоплі не важко, якщо озброїтися мінімум знань і пристосувань. Тоді можна всю зиму не турбуватися про те, що в якийсь момент вдома не виявиться картоплі.
Вам знадобиться
  • - сухе прохолодне приміщення (погріб, підвал);
  • - ящики, мішки.
Інструкція
1
Умови зберігання картофеляДля того, щоб зберегти протягом запаси картоплі, необхідно створити певні умови. Насамперед правильно підберіть місце для зберігання. Це може бути підвал, погріб - будь-яке темне, відносно сухе (вологість повітря 85-90%) і досить прохолодне вентильований помещеніе.Важна температура зберігання картоплі. Оптимальною температурою вважається 3-5 градусів Цельсія. Менша температура чревата тим, що бульби підмерзнуть і обзаведуться неприємним солодким смаком. При більшій температурі картопля починає проростати. При зберіганні на світлі плоди зеленіють і накопичують отруйний для людини соланін.
2
Підготовка до храненіюПеред закладанням на зберігання ретельно просушіть картопля, витримавши його кілька годин на повітрі. Потім складіть картоплю в ящики, що мають отвори для вентиляції. Ящики встановлюють на підставки (15-20 см від землі) і відсувають від стін приміщення, де зберігається картопля. Після закладки щоб уникнути захворювань бульб ящики прикрийте соломою, лантухами і тому подібним. В відсутність ящиків картопля зберігайте, розсипавши на соломі і прикривши купу мішковиною, рогожею.
3
ХраненіеВо час зберігання слід регулярно перебирати бульби, видаляючи зіпсовані. Плоди, що мають дефекти, зберігайте окремо від непошкоджених і намагайтеся використовувати в першу чергу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=oPE1Se5utO4
Зверніть увагу
Регулярно перебирайте картопля, видаляючи проклюнулися паростки. Якщо бульба проріс сильно - його краще не вживати в їжу.
Корисна порада
Якщо в підготовлений до зберігання ящик з бульбами покласти пару яблук - бульби довше не будуть прорастать.Еслі немає підвалу, погреби, то складіть бульби в мішок, поставте в ящик, а ящик помістіть в короб великих розмірів (з кришкою) . Відстань між стінами внутрішнього і зовнішнього ящика заповніть утеплювачем (ганчір'я, солома та інше). У такому вигляді картоплю можна деякий час зберігати на балконі навіть при морозі до 12 градусів.
Після того як урожай зібраний, залишається лише подбати про його збереження. Якщо не дотримуватися певних правил, то зберігання картоплі взимку може супроводжуватися певними проблемами, в результаті посилювання яких до весни бульби просто не доживуть.
Інструкція
1
Перед тим як зберегти картоплю взимку, його необхідно ретельно перебрати і просушити. Для цього викладіть бульби розсипом на свіжому повітрі і залиште на добу. При цьому прямі сонячні промені не повинні потрапляти на картоплю, інакше на ньому з'являться зелені плями. Це правило стосується і покупного картоплі, серед якого також можуть попадатися хворі чи травмовані бульби. Якщо їх не прибрати, то решті урожай виявляється під загрозою гнили чи інших захворювань. Для зберігання підходять тільки цілі бульби, не пошкоджені комахами або захворюваннями.
2
Після того як картопля перебраний, подумайте над тим, де він може зберігатися. Для того щоб бульби не гнили і не проростали, необхідно дотримуватися певний температурний режим. При мінусовій температурі зберігання картоплі неприпустимо, інакше вона просто змінює свої смакові якості і не лежить довго. Це стосується і занадто високих температур. Оптимальний режим варіюється в проміжку між двома і п'ятьма градусами тепла. Найкраще для цього підходить не промерзають льох або ж утеплений балкон, на якому навіть в найхолоднішу пору року температура не опускається до мінусових показників.
3
Періодично перебирайте картопля, так як він має властивість проростати. Особливо часто це відбувається в весняний період. Якщо цього не робити, то бульби можуть стати непридатними в їжу через паростків.
Зверніть увагу
Якщо зберігання картоплі відповідає всім необхідним для цього умов, то його можна вживати в їжу аж до початку нового врожаю. Природно, що цей часовий період залежить від кліматичного поясу, в якому коренеплоди виростають.
Корисна порада
Тара для зберігання картоплі не принципова, але найбільш підходить та, через яку бульби зможуть провітрюватися. Це можуть бути збитий з дощок ящик, звичайні мішки або ж сітчасті ящики з пластика.