Як перевірити трансформатор струму.

Трансформатор струму є одним з електровимірювальних приладів. Для того щоб його показання були коректними, необхідно періодично проводити комплекс робіт по випробуванню і перевірці пристрою. Всі вимірювання повинні проводитися фахівцями електролабораторії згідно встановленим правилам.
Інструкція
1
Складіть вольт-амперну характеристику трансформатора струму. Дані вимірювання дозволяють виявити працездатність вторинної обмотки на наявності міжвиткових замикань. Як правило, для проведення даної перевірки використовують випробувальний прилад Ретом-11 або аналогічний пристрій. Він вимірює залежність напруги вторинної обмотки і намагнічує струму первинної обмотки. Далі складається таблиця отриманих даних, будується графік і виявляються відхилення.
2
Визначте коефіцієнт трансформації, який показує те, наскільки точно трансформатор проводить перетворення проходить через нього струму. Розраховане значення порівнюється з класом точності, який вказаний на бирці пристрою.
3
Перевірте відповідність маркування висновків. При цьому визначається, чи відповідає заводське маркування трансформатора струму з чинним підключенням. Для цього необхідно пофазно подати на живильну лінію напруга мережі і виявити відповідність забарвлення фаз.
4
Виміряйте опору ізоляції. Для цього необхідно подати на первинні обмотки напруга в 2500 В, а на вторинні - 500-1000 В. Після цього порівняйте показання з нормами, зазначеними в таблиці РД 34.45-51.300-97.
5
Проведіть високовольтні випробування ізоляції. Це необхідно тому, що трансформатори струму знаходяться безпосередньо на лінії навантаження, що робить їх елементом ланцюга, а це може привести до пошкодження ізоляції. Використовуйте для перевірки високовольтне випробувальне напруга.
6
При цьому пам'ятайте, що шар ізоляції трансформатора струму складається з полімеру, тому до нього має бути додано боле низька напруга, ніж при випробуванні лінії навантаження. Порівняйте отримані показання до встановлених норм по електричної безпеки.