Як дізнатися тиск без тонометра. Як визначити тиск без приладу.

За артериальному давлкенію судять про наявність серцево-судинних захворювань, а також патологічних процесів в деяких внутрішніх органах. Нормальним вважається показник 120/80 мм р.ст. Перша (або верхня) цифра означає систолічний артеріальний тиск , яке створюється в момент стиснення серцевого м'язу. Друга (нижня) відображає діастолічний тиск - мінімальна напруга судин під час розслаблення серця. Зазвичай артеріальний тиск вимірюють за допомогою спеціального медичного приладу - тонометра . Однак існує ряд об'єктивних симптомів, за якими ви зможете визначити зміна тиску, що не вимірюючи його.
Інструкція
1
Обчисліть вашу фізіологічну норму артеріального тиску. Вона залежить від віку і визначається для людей 17-79 років. Навіть якщо ви практично здорові, артеріальний тиск може перебувати за межами ідеального показника. Систолічний тиск розраховується за формулою: 102 + Вх0,6. Для діастолічного тиску використовуйте іншу формулу: 63 + Вх0,4, помножене на 0,4. В обох формулах літерою «В позначено кількість повних років. Наприклад, ваш вік - 38 років. Систолічний тиск складе 102 + 38х0,6 = 124; діастолічний: 63 + 38х0,4 = 78. Ваша фізіологічна норма - 124/78 мм рт.ст.
2
Виміряйте пульс. Прискорена, добре відчувається пульсація, яка не припиняється навіть при сильному натисканні на артерію, свідчить про підвищений артеріальний тиск. Якщо ж пульс практично повністю зникає при натисканні на зап'ясті, переривається, ваш тиск, найімовірніше, нижче норми.
3
Опишіть характер головного болю, яку ви відчуваєте. Справа в тому, що цей симптом виникає при будь-якій зміні артеріального тиску. При підвищенні тиску біль локалізується в потилиці і скронях. Вона різка, сильна, пульсуюча, супроводжується запамороченням, нудотою, блювотою. Тупа, що давить і розпирала біль характерна для зниженого тиску. Часто вона виникає в лобно-тім'яної або лобно-скроневої частини після сну або розумового навантаження.
4
Розгляньте ваше обличчя. Ознакою підвищеного артеріального тиску часто є почервоніння шкіри. Вона набуває цегляний відтінок і покривається добре помітною судинної сіткою. При низькому тиску, навпаки, особа буде блідо-землистим, невиразним і болючим.
5
Зверніть увагу на загальне самопочуття. Підвищений артеріальний тиск дає про себе знати задишкою, шумом у вухах, тимчасовим порушенням зору (розмиті, двоящиеся предмети, «мушки, почервонілі очі) і болем в області серця. При зниженні тиску ви можете відчувати почуття втоми навіть після повноцінного нічного сну. Іншими симптомами низького артеріального тиску є погіршення пам'яті, слабкість, швидка стомлюваність, ускладненість концентрації уваги, загострене сприйняття запахів, звуків і світла.
Низьке тиск пов'язано зі зниженим тонусом кровоносних судин. Ці зміни приносять досить неприємних і різноманітних відчуттів, за якими і можна визначити гіпотонію. Але для цього необхідно поспостерігати за собою, причому з самого ранку.
Інструкція
1
Гіпотоніки часто відчувають себе розбитими вже з моменту пробудження, яке відбувається досить важко, не приносить відчуття бадьорості і, більше того, супроводжується поганим настроєм. І тільки через час з'являються сили для роботи. Однак дуже швидко вони вичерпуються, і відчуття втоми з'являється знову. Але до вечора ситуація змінюється в протилежну сторону, особливо якщо протягом дня було достатньо фізичного навантаження. Адже саме вона сприяє підвищенню тиску і стабілізації стану.
2
Однією з ознак гіпотонії є запаморочення, шум у вухах, зниження слуху і головний біль. При різкому вставанні з положення, сидячи або з ліжка може потемніти в очах, а в деяких випадках здатний трапитися короткочасний непритомність. Ці симптоми пов'язані з недостатнім кровопостачанням мозку і кисневим голодуванням, характерною ознакою якого є і часта позіхання, задишка і неприємні відчуття в області серця. З цієї ж причини погіршується пам'ять, з'являється млявість і дратівливість.
3
Причиною головного болю при гіпотонії може бути і знижений тонус судин головного мозку, при якому виникає застій крові. Біль носить пульсуючий, давить характер, переважно в потиличній області. Найчастіше гіпотонік прокидається вже з нею. Але в міру відтоку крові від мозку біль стихає, а потім проходить зовсім.
4
Для гіпотоніків характерна метеозалежність. Перепади атмосферного тиску погіршують стан та роблять людину тимчасово непрацездатним. Причому неприємні відчуття, часом, поширюються на серце, чим викликають помилкові підозри на стенокардію.
5
Гіпотонія цілком може проявлятися не властивими їй ознаками, такими, як, наприклад, проблеми з травленням, нудота, дискомфорт у шлунку, відчуття гіркоти на корені мови, а також диспепсическими розладами. Крім цього можуть бути порушення менструального циклу, а у чоловіків зниження потенції.
6
Серед інших ознак, за якими можна визначити низьке тиск або хоча б його припустити, можна відзначити холодні кисті і ступні ніг, підвищена їх пітливість, м'язові і суглобові болі, погана переносимість задушливих місць.