Як зробити форматно-розкрійний станок.

Якщо ви вирішили зайнятися виробництвом корпусних меблів, то вам не обійтися без форматно-розкрійного верстата. Принцип роботи його простий, але верстат заводського виготовлення має пристойну вартість. Не кожен починаючий підприємець може дозволити собі покупку такого обладнання. А ось змайструвати верстат своїми руками цілком під силу кожному, хто вміє поводитися з інструментом і хоч трохи знайомий з технікою.
Вам знадобиться
  • - металеві труби;
  • - металеві куточки і швелери;
  • - два електричних двигуна;
  • - вали від сільськогосподарської техніки;
  • - основний пильний диск;
  • - підрізної диск;
  • - кріпильні деталі (болти і гайки);
  • - зварювальний апарат;
  • - набір інструментів для роботи з металом.
Інструкція
1
Виготовте міцну сталеву станину (підстава) верстата. Для цього використовуйте металеві швелери. Розміри заготовок для станини повинні бути такими, щоб довжина верстата становила 6500-6700 мм, ширина 2500 мм, висота 800-1100 мм.
2
Сконструюйте основну направляючу верстата, напольную направляючу і зміцните їх на станини. Для виготовлення напрямних використовуйте трубу розмірами 60х5х6500 мм.
3
Рухомий робочий стіл зробіть переміщається по напрямної. Під час роботи верстата стіл здійснюватиме подачу листа.
4
Довжину лінії різу передбачте рівній 3000-3200 мм. Зменшити або збільшити цей параметр можна за бажанням, для цього достатньо змінити довжину направляючих.
5
Навісьте на верстат дві пилки - основну і підрізну. Пили встановлюються на пиляльному блоці і обертаються назустріч один одному, що приводяться в рух двома асинхронними двигунами. Передбачте можливість для блоку можливість нахилу під кутом до 45 градусів; для цього знадобиться постачити пильний блок поворотним механізмом.
6
Уважно поставтеся до вибору двигунів, які будуть приводити в рух пилки. Потужність двигунів повинна бути не менше 2,9 кВт. Двигуни повинні забезпечувати обертання основної пилки зі швидкістю близько 5000 оборотів в хвилину, а підрізної - 8000 оборотів.
7
Використовуйте в конструкції верстата пиляльні диски діаметром 250 мм, що дозволить виробляти раскройку ламінованої деревинно-стружкової плити і обрізку аркушів.
8
Для безпечної експлуатації форматно-розкрійного верстата передбачте в виробничому приміщенні хорошу витяжну вентиляцію. Інакше частинки деревини можуть спалахнути від невеликої іскри, здатної виникнути при роботі двигунів. Враховуючи значну швидкість обертання пилкових дисків, дотримуйте підвищену обережність при роботі на верстаті.