Як навчитися шити спідницю.

У гардеробі кожної жінки обов'язково повинна бути спідниця. І бажано не одна. Адже більш універсального предмета одягу не придумати. Одну і ту ж спідницю можна абсолютно спокійно одягнути і на роботу, і на побачення, і просто на вечірні посиденьки з подругами. Головне - правильно підібрати до неї верх і аксесуари. Купити спідницю будь-якого фасону і розміру зараз не складе особливих труднощів. Але куди приємніше носити річ, виконану своїми руками.
Вам знадобиться
  • Сантиметрова стрічка, лінійка, папір, книга по шиттю або журнал з готовими викрійками, різець, простий олівець; тканина, ножиці, кравецькі крейда, шпильки, нитки, голки.
Інструкція
1
На основі двох простих конструктивних схем - прямий і конічної, можна виконати будь-яку модель. І перш ніж вибрати тканину на спідницю, якраз слід визначитися з її фасоном - фактура тканини повинна поєднуватися з моделлю. Навряд чи для суворої офісної спідниці підійде червоний шифон в білий горошок. А ось для літнього вбрання - цілком.
2
Коли обрані тканину і фасон, можна приступати до побудови викрійки, для чого знадобляться деякі мірки, а саме: Ст - полуобхват талії, Сб - полуобхват стегон, Дю - довжина спідниці від талії, ДБП - довжина по боку від талії до підлоги, Дпп - довжина спереду від талії до підлоги, ДЗП - довжина ззаду до статі, ДТБ - довжина від талії до рівня сідниць по боку (це додаткова мірка, для фігур з низькорозташованими сідницями).
3
При побудові викрійки можна забувати про надбавку по ширині. Вони забезпечують вільне облягання спідниці на фігуре.Пт = 0,5 - 1 см - прибавка по лінії талії. Пб = 0,5 - 2 см - прибавка по лінії бедер.Чем тонше тканина, тим менше буде прибавка по ширині. Але необхідно врахувати, що прибавка по лінії стегон залежить ще й від обсягу стегон. Сб = 48-50 см Пб = 0,5 смСб = 52-54 см Пб = 1 смСб = 56-58 см Пб = 1,5 смСб більше 60 см Пб = 2 см
4
Визначивши мірки і прибавки, можна приступати до побудови основи. Детальні розрахунки та послідовність побудови можна знайти в будь-якій книзі, навчальною шиттю.
5
Модні журнали щомісяця друкують готові викрійки найрізноманітніших моделей спідниць. Щоб скористатися готовою схемою крою, потрібно подивитися по додаються таблиці свій розмір, знайти в описі вподобану модель і з'ясувати на якому аркуші розташовується форма. Кожен розмір позначається різними лініями. Перевести викрійку найпростіше на прозорий папір, але з допомогою різця легко скопіювати її і на звичайну.
6
Готові лекала розкладають на виворітного стороні тканини, згідно часткової нитки. Тканина складається лицьовою стороною всередину, і краю заколюються булавками, щоб уникнути зсуву. Якщо передня частина спідниці без шва посередині, то її викроюють, приклавши викрійку до згину тканини.
7
В першу чергу на тканини розкладаються великі деталі, і тільки після цього розміщуються дрібні. Розкладаючи викрійки на тканині, потрібно обов'язково враховувати припуски на шви. В іншому випадку спідниця вийде менше, ніж потрібно.
8
На уроці праці в старших класах спідниця чи не перше виріб, який потрібно зшити по програмі. А значить навчитися шити спідницю досить просто, і не потрібно впадати у відчай, якщо щось раптом не виходить. Проявіть терпіння і фантазію - результат приємно здивує.
Зверніть увагу
Мірки потрібно знімати якомога точніше.