Чому взимку потіють вікна.

Волога, що скупчилася на запітнілих стеклах, називається конденсатом. Ймовірність появи конденсату на поверхні скла залежить від різниці температур. Він утворюється, якщо в приміщенні тепло, а на вулиці холодно.
Згадайте, чому з'являється ранкова роса - вона випадає при великій вологості, коли тепле повітря починає охолоджуватися. При цьому з'являється пар, який стає насиченим, осідає на грунт у вигляді крапельок води. Це явище називається точка роси, коли повітря з певною температурою і відносною вологістю більше не утримує вологу в пароподібному стані. Вікна запотівають через різницю температур, на цей процес впливає і вологість в приміщенні. Сильніше це явище спостерігається на стеклах в пластикових склопакетах. У старих дерев'яних рамах скла розташовувалися на великій відстані один від одного. Кімнатне скло в дерев'яному склопакеті встигає нагрітися більше, ніж таке ж скло в пластиковій рамі. Через щілин між рамою і склом відбувається природний процес вентиляції. Пластикові вікна герметічней, на них буде накопичуватися конденсат, якщо в приміщенні відсутнє вентіляція.Влага в звичайній квартирі виділяється з різних джерел. На вологість впливає і температура повітря. Показник відносної вологості поміняється при пониженні або підвищенні температури, наприклад, якщо опалення пічне. Чим вище вологість в приміщенні, тим рясніше збереться конденсат.Проведіте простий експеримент. Залиште на день в холодильнику скляну пляшку. Вийміть її ввечері і поставте на підвіконня. На поверхні пляшки зберуться крапельки. Таким чином, вікна запотівають, бо в кімнаті підвищилася вологість і знизилася температура. Для зменшення кількості вологи на стеклах необхідно понизити відносну вологість повітря і підвищити температуру. Для цього забезпечте доступ теплого повітря до шибки. Якщо вздовж піддонника маються радіатори, а штори щільно закривають вікно - підійміть фіранки вгору або відсуньте їх в сторону. Регулярно провітрюйте приміщення, забезпечуючи приплив свіжого сухого повітря.
запотівають вікна - явище, знайоме абсолютно всім. Незалежно від якості склопакета на ньому іноді можна виявити осілу вологу. Чому ж це відбувається?
Інструкція
1
Для початку потрібно зрозуміти, що причина запотівання вікон - чисто фізична. Саме вікна стають областю так званої «точки роси» - температури, при якій пар з повітря починає конденсуватися у вигляді крапель. Вранці роса на траві з'являється саме через різницю між температурою повітря, і температурою на поверхні травинок. Приблизно те саме відбувається і з вікнами. Чим холодніше внутрішня поверхня скла, тим більше шанс утворення конденсату. Найчастіше непрямою причиною запотівання стає широке підвіконня, який перекриває потоки теплого повітря, що циркулюють по кімнаті, що призводить до охолодження внутрішнього скла і, відповідно, випаданню вологи. Крім того, потрібно враховувати, що холодне повітря здатний утримати в собі менше вологи, ніж теплий, тому чим прохолодніше в кімнаті, тим простіше запотіти вікнам.
2
Друга причина запотівання - підвищена вологість повітря. Природно, що чим більше в кімнаті вологи, тим більша ймовірність її осідання на вікнах. Нормальне значення вологості не повинно перевищувати 40-50%, якщо ж це відбувається, причина, швидше за все, в поганій вентиляції. Ще одне джерело вологи - квіти на підвіконні. Якщо проблема пітніти вікон з'являється регулярно, спробуйте переставити рослини подалі. Як правило, з запітнілими вікнами стикаються володарі нових пластикових склопакетів. Відбувається це тому, що старі дерев'яні вікна не володіли герметичністю і забезпечували природну вентиляцію. Також підвищена вологість часто зустрічається на перших і останніх поверхах будівель.
3
Таким чином, вирішити проблему пітніти вікон можна або збільшивши температуру повітря в приміщенні і забезпечивши нагрів внутрішнього скла, або зменшивши вологість повітря. Спробуйте перенести батареї з-під широких підвіконь, це дасть теплому повітрю доступ до вікна. Відремонтуйте вентиляційну систему, частіше провітрюйте приміщення, перемістіть квіти з підвіконня. Крім того, у деяких пластикових вікон є режим зимового провітрювання, коли при поверненою на 45 ° ручці відкривається зовсім невелика щілина. Використовуючи цей режим, ви не вистудити квартиру взимку, але в той же час гарантуєте достатню вентиляцію.
Зверніть увагу
Самі вікна не містять вологи і не можуть її виділяти - причина випадання конденсату в навколишніх умовах.
Корисна порада
Якщо неможливо добитися ідеальної вологості і температури, використовуйте вікна не з металевими, а з полімерними дистанційними рамками, так як саме вони стають найхолоднішою точкою вікна.