Для чого потрібні нігті.

Нігті являють собою щільні рогові пластинки на тильній поверхні кінців пальців рук і ніг. Нігтьова пластина складається з кератину, тобто епідерміальний клітин, які утворилися біля її основи і зароговевшіх.
Нігті виконують ряд важливих функцій. Вони захищають кінцеві фаланги і подушечки пальців від травм, є необхідною умовою для чутливості подушечок пальців, тобто збільшують здатність людини розпізнавати предмети, сприяючи виконанню дотиковий функції. У стародавні часи вони використовували для самооборони. У більш пізні століття по нігтях можна було визначити відмінності в людській культурі, наприклад, у китайських мандаринів нігтьові пластини були надзвичайно довгі. В наш час нігті є однією зі складових людської краси, але не втратили вони і своїх фізіологічних функцій.Часто вони стають показником хворобливих процесів, що відбуваються в організмі. Наприклад, поздовжні жолобки на нігтьових пластинах свідчать про те, що їхній власник має хронічні запальні захворювання (зубів, носа, носоглотки). Поперечні жолобки можуть вказувати на хвороби внутрішніх органів (нирок, печінки, кишечника). Наявність на нігті поперечних борозенок говорить про те, що організму не вистачає цинку. Необхідно обстежитися і при зміні кольору нігтів. Так, при порушенні кровообігу вони набувають синюватий відтінок. Жовті нігті є ознакою хворої печінки, а поява на нігтьової пластини жовтуватих горбків може бути свідченням псоріаза.По якістю нігтів можна судити про збалансованість споживаної їжі. Недолік поживних речовин перешкоджає їх нормальному росту, викликає слабкість і крихкість. Для того щоб нігті були красивими і здоровими, до складу щоденного раціону обов'язково повинні входити вітаміни і мінеральні речовини, в тому числі і кальцій. Недостатнє вживання тваринних білків також може привести до погіршення їх стану.
Кожна частина тіла має своє призначення, і нігті в тому числі. Це один із захисних механізмів, створених природою. Якби люди позбулися нігтів, це зробило б пальці уразливими для усіляких механічних і хімічних впливів.
Нігті - це тверді утворення рогової тканини. Підстава нігтя окольцовано кутикулой, її призначення - створення бар'єру для проникнення пилу, бруду, хвороботворних бактерій, що призводять до запальних процесів або грибкових захворювань. Нігті можуть різати, рвати, дряпати. З їх допомогою можна відкривати невеликі засувки або піднімати дрібні предмети. Іноді нігтями користуються для самооборони. Пальцями без нігтів важко утримати навіть склянку з водою, оскільки захоплення буде ослаблений. Без нігтів неможливо грати на музичних інструментах або друкувати на клавіатурі комп'ютера. Без цих рогових пластинок досить проблематично навіть набрати телефонний номер. У стародавні часи по нігтях визначався культурний чи соціальний статус людини - наприклад, китайські мандарини мали дуже довгі вигнуті нігті .В час це важлива складова зовнішнього вигляду людини. Без гарних, здорових і доглянутих нігтів неможливо уявити закінчений жіночий образ. Завдяки сучасній індустрії дизайну нігтів, що включає нейл-арт, пірсинг, нарощування, нігті стали самостійною прикрасою. Деяким довгі нігті потрібні для роботи. Наприклад, алеутские плетені вироби, славляться своєю міцністю, плетуть з найтонших смужок особливої трави. А щоб розщепити стеблинки цієї трави, алеуткі відрощують дуже довгі нігті . Крім того, нігтьова пластинка відображає стан нашого здоров'я. Зміни кольору або деформація нігтів часто є ознакою хворобливих процесів, що відбуваються в організмі. Поява уражень може бути викликано дією факторів зовнішнього середовища, інфекцією, хронічними захворюваннями, травмою, генетичної предрасположенностью.Продольные жолобки на нігтях говорять про запаленнях або ревматизмі, поперечні відображають хвороби внутрішніх органів або нестача цинку в організмі. Опуклі нігті вказують на хвороби легень або бронхів. При недостатньому кровообігу нігтьові пластинки набувають синюватий відтінок. Жовті нігті вказують на хвороби печінки. Недолік кальцію відображають білі вкраплення.