Як дізнатися рівень інтелекту. Як розшифрувати результат iq.

Поняття інтелекту дуже широко - воно включає ряд здібностей людини, які дозволяють індивіду мислити, сприймати знання, швидко пристосовуватися до середовища. Тобто інтелект увазі як розумові здібності - вербальні знання, мову, словниковий запас, уяву, арифметичні вміння, просторове сприйняття, так і практичну кмітливість. Для визначення рівня інтелекту розроблено системи і тести, перші з яких складені французьким психологом Альфредом Біне ще в 1905 році.
Інструкція
1
Найпоширеніший спосіб перевірити інтелект є IQ-тести (Intelligence quotient). Найбільш популярні і точні системи перевірки розроблені німецьким психологом Гансом Йоргеном Айзенком. Він запропонував вимірювати рівень інтелекту за шкалою від 0 до 160 балів, де відмітка 160 дорівнює найвищому, практично недосяжного рівню інтелекту. Середнє значення - 100. Таким чином, перевірка інтелекту способом тестування - це звичайне порівняння своїх здібностей із здібностями інших людей за загальноприйнятою шкалою.
2
Для визначення свого рівня інтелекту визначитеся з методикою. Наприклад, можна вибрати популярний IQ-тест Айзенка. Приготуйте брошуру з даною методикою або скористайтеся інтерактивними тестами в інтернеті. Ознайомтеся з інструкцією із застосування. На проходження будь-якого тесту на інтелект відводиться обмежена кількість часу.
3
Уважно читайте питання, оскільки навіть їх постановка може бути така, щоб заплутати тестованого. Занадто складні завдання можна пропустити і спробувати вирішити їх в кінці тестування, якщо залишиться час. Зосередьтеся і ні на що не відволікайтеся при перевірці IQ.
4
Розшифровка тесту займає не більше 2-3 хвилин. Якщо це інтерактивний тест, то результат ви побачите практично відразу. Чим більше набрано балів, тим вище інтелект тестованого. Умовно результат ділиться на п'ять груп: 0-70 балів, 71-85 балів, 86-115 балів, 116-129 балів і більше 130 балів. Приблизно 50% населення можуть похвалитися рівнем IQ від 90 до 110 балів і лише 25% мають рівнем більше 110 балів. Лише 0,5% населення ставляться до високоінтелектуальним людям - їх рівень IQ більше 140 балів. Результат тестування менше 70 вказує на олігофренію. Як правило, дана ступінь розумово відсталості - це дебільність, пов'язана з затримкою розвитку чи поразкою мозку під час внутрішньоутробного розвитку плоду.
5
Рівень знань - один з аспектів розвитку інтелекту людини. Перевірити вербальний інтелект (лист, читання, мовлення), логіко-математичні і загальні знання можна за допомогою проходження російського єдиного державного іспиту. При проведенні даного іспиту пропонуються однотипні завдання і застосовуються єдині методи оцінки. Інтерактивні тести ЄДІ в усьому різноманітті також викладено в мережі.
6
Коригувати і розвивати свій інтелект можна і потрібно, особливо якщо результат IQ-тесту не задовольнив. Регулярно займайтеся зарядкою для розуму, вирішуйте логічні і арифметичні задачі, вивчайте мови, читайте художню та наукову літературу, практикуйтеся на різних тестах і просто тренуйте свій мозок рішенням кросвордів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=TEkKt7cdHlk
Зверніть увагу
«Суспільство трьох дев'яток» (ЗТД) - це міжнародна організація, до якої можуть вступити лише обрані інтелектуали, оскільки в члени товариства приймаються тільки ті, хто здатний довести, що їх коефіцієнт (IQ) близький до 160 балам, то є вище рівня, ніж у однієї тисячної населення (99,9% людей).
За сучасними уявленнями, людський мозок являє собою щось на зразок комп'ютера, тільки незмірно більш складного. Удосконалити комп'ютер цілком під силу будь-якому фахівцеві. А от чи можна провести «апгрейд» мозку, щоб підвищити рівень людського інтелекту?
Інструкція
1
Професор Роббінс з Кембриджського університету стверджує, що деякі ліки, які можна придбати в звичайній аптеці, здатні допомогти нам порозумнішати. Деякі препарати для лікування порушень сну істотно загострюють здатність до запам'ятовування і логічному мисленню.
2
Інші препарати, покликані лікувати порушення уваги у дітей, ведуть до загострення цієї функції і у цілком здорових людей. В світі зростаючої конкуренції такі стимулятори інтелектуальних функцій можуть стати нормою.
3
Правильне харчування також здатне підвищити розумові здібності людини. Так, рівень кмітливості підвищить повноцінний сніданок, що містить білкову їжу, салат, хліб. Відповідно до проведених за кордоном дослідженням, найбільш підходить для посилення інтелекту квасоля, за нею слідують яйця і м'ясо. Вживання цих продуктів стимулює виділення речовин, що відповідають за передачу електричних імпульсів у мозку.
4
Стакан йогурту перед обідом допоможе впоратися зі стресом, загострить увагу і пам'ять. Своєрідна профілактика недоумства відбувається при регулярному вживанні в їжу риби. Не виключено, що конкурентна боротьба за кращі вакансії призведе до переходу людства з дієти для організму на своєрідну дієту для мозкових звивин.
5
Цікаві дослідження, присвячені впливу музики на розумову активність. Так, один з експериментів показав, що діти, яких з п'ятирічного віку вчили музикувати, через пару років перевершували за інтелектуальним рівнем однолітків.
6
Підходить для посилення розумових здібностей та їх регулярне тренування. Для цього непогано використовувати ребуси, шаради, кросворди. Групі людей в Швеції запропонували запам'ятовувати взаємне розташування різнокольорових кубиків. Через кілька тижнів, як показала комп'ютерна томографія, в мозку піддослідних підвищилася активність зон, відповідальних за пам'ять. Покращились і результати тестування інтелекту.
7
Розвиває розумову діяльність і звичайна фізкультура. Фізичні вправи ведуть до розвитку нервових клітин. Навіть нетривала швидка ходьба три рази на тиждень здатна підвищити здатність до навчання.
8
Проводяться обережні експерименти з використанням біологічного зворотного зв'язку для підвищення керованості інтелектуальних функцій. Прогнози вчених свідчать, що в недалекому майбутньому людина зможе багато в чому самостійно контролювати роботу свого мозку. Йдеться про підвищення сприйняття і логічного мислення, посиленні сприйнятливості до оволодіння новими навичками.