Як передається вірус гепатиту В.

Причиною захворювання гепатитом є інфікування вірусом, який відноситься до окремої групи гепаднавирусов. Гепатит В досі залишається однією з найбільш широко распространненая в світі хвороб - щорічно фіксується близько чотири мільйонів випадків ураження. Як же передається вірус гепатиту В?
Інструкція
1
Слід знати, що вірус гепатиту В є дуже стійким і довго зберігається у зовнішньому середовищі. Він передається гематогенним шляхом - через кров. Зараження відбувається при попаданні крові хворого в організм здорової людини. Гепатит може передаватися через колючо-ріжучі предмети - леза для гоління, манікюрні набори, голки - при використанні інструментів, які не пройшли необхідну обробку. Слід пам'ятати, що в засохлому плямі крові - наприклад, на кінчику голки або лезі бритви - вірус здатний зберігатися близько семи дней.Ісходя з цього, можна сказати, що місцями «підвищеного ризику» є перукарні, а також салони татуажу і пірсингу. В особливу групу ризику входять особи, які використовують ін'єкційні наркотікі.К жаль, бувають випадки зараження гепатитом В і в лікувальних установах. Наприклад, при переливанні крові від хворого донора також може відбутися інфікування.
2
Дане захворювання може передаватися статевим шляхом. При статевому контакті з хворим гепатитом ймовірність передачі вірусу становить приблизно 30%.
3
Ще один шлях передачі вірусу - від матері до дитини. Інфікування може відбутися як в ході вагітності, так і при пологах. На жаль, ризик виникнення хронічного гепатиту у дітей, народжених від матерів - носіїв вірусу, досить великий. При цьому, незважаючи на те, що вірус присутній і в грудному молоці інфікованої матері, загрози для дитини він не представляє. Годування грудьми дозволено.
4
Зараження гепатитом В при побутових контактах теоретично можливо, але практично - дуже малоймовірно. Вірус присутній в сльозах, слині та інших виділеннях хворих людей, але його передача можлива тільки при прямому попаданні на пошкоджені слизові оболонки або шкіру іншої людини. Та й в цьому випадку ризик зараження дуже мал.Поетому прийнято вважати, що даний вірус контактно-побутовим шляхом не передається.
5
Для запобігання зараження цією хворобою рекомендується проводити вакцинацію. Вакцина, введена за певною схемою, надійно захистить ваш організм від вірусу гепатиту В. Імунітет зберігається, як мінімум, на 8-10 років.