Як організувати змагання.

Організація дитячих спортивних змагань - це відповідальний захід, що вимагає серйозної підготовки. Дітям має бути цікаво, вони повинні з задоволенням брати участь в процесі і відчувати себе комфортно. Як правильно організувати змагання і на що звернути особливу увагу?
Вам знадобиться
  • - спортивний інвентар;
  • - звуковий супровід;
  • - призи і дипломи.
Інструкція
1
Підготуйте план змагань. Продумайте всі етапи, церемонію відкриття і нагородження. Прикрасьте спортзал: розвісьте кулі, прапорці та веселі плакати. Обов'язково складіть список дітей, які братимуть участь у змаганнях. Виберіть відповідні для віку естафети. Розробіть систему підрахунку результатів і штрафних балів.
2
Залежно від виду змагань підберіть необхідний спортінвентар - м'ячі, легкі гантелі, скакалки, хала-хупи, мати, міні-ворота. Покладіть інвентар так, щоб його було зручно брати або розставляти при необхідності.
3
Купіть подарунки та дипломи для нагородження переможців. Подумайте, чи будуть вручатися заохочувальні призи. Приготуйте сувеніри для вболівальників. Організуйте стіл, на якому будуть стояти склянки з водою або соком. Якщо змагання будуть тривалі, можна додати фрукти або сухарики.
4
Подбайте про музичний супровід. Запишіть улюблені дітьми пісеньки і музику з мультфільмів та кіно. Можна купити диски або використовувати комп'ютер. Подумайте, як будете розважати дітей під час підбиття підсумків.
5
Запросіть людей на ролі ведучого, помічника, судді, відповідального за звук. Краще, якщо це будуть ті, хто має педагогічну освіту. Обговоріть процес змагань, чітко розподіліть обов'язки. Спробуйте разом з помічниками прогнати змагання, щоб визначити приблизний час на їх проведення. Перевірте, чи не занадто складні завдання. Уточніть, чи підходить інвентар, чи немає якихось нестиковок і непродуманих моментів.
6
Обов'язково поінформуйте про змагання всіх батьків. Оголосіть теми змагань. Це необхідно зробити завчасно, щоб діти могли підготуватися. Якщо фінанси дозволяють, можна придбати для маленьких спортсменів футболки з номерами.