Як знайти дорогу з лісу.

Заблукати в лісі досить просто, а от вибратися немає. Тому потрібно уважно дивитися за підказками лісового масиву. Крім цього потрібно дуже ретельно готуватися до подібного походу. І тоді проблема, як знайти дорогу з лісу, не буде такою складною.
Вам знадобиться
  • -компас;
  • -карта;
  • -народного прикмети.
Інструкція
1
Ще до походу в ліс спростите собі завдання - скачайте з інтернету карту місцевості, куди збираєтеся відправитися. На ній прокладете ваш гаданий маршрут. Визначте місце розташування річок, озер, потічків і населених пунктів. Так вам буде простіше шукати дорогу з лісу - ви вже приблизно будете розуміти, в якому напрямку необхідно рухатися.
2
Візьміть з собою або GPS-навігатор, або компас. Останній варіант буде більш надійним, оскільки зв'язок із супутником посередині глухого лісу може бути попросту не знайдена. Компас ж обов'язково повинен бути справним. Навіть якщо ви дуже слабо уявляєте собі, як з ним працювати, все одно в критичній ситуації ви зможете хоча б спробувати зрозуміти, де перебуваєте. І постараєтеся знайти дорогу, згідно з вказівками цього приладу. Головне, при вході в ліс не забудьте подивитися, на яку сторону світу вказує ваш прилад.
3
Якщо компаса у вас немає, але ви добре розбираєтеся в сторонах світла, то можете спробувати проаналізувати непрямі ознаки, щоб по них вибратися на потрібну вам дорогу. Визначте, де ви знаходитесь по положенню сонця. Адже всім відомо, що встає воно на сході, а сідає на заході. Також додайте до цього спостереження за мохом. Він зазвичай на дереві знаходиться з північного боку. Також вам допоможуть гілки дерев - більш розлогі вказують на південь.
4
Коли йдете по лісі в одну сторону, обов'язково запам'ятовуйте дуже яскраві елементи ландшафту. До них відносяться пагорби, струмки, яри і рівчаки. Вони допоможуть вам знайти зворотну дорогу з лісу. Крім цього намагайтеся запам'ятовувати напрямок, по якому ви рухалися.
5
Уважно прислухайтеся до звуків, які долинають з боку. Можливо, незабаром ви зможете розрізнити шум дороги і проходить по ній транспорту. Але відразу ж не спокушайтеся, що вихід з лісу вже близько. Адже існує певна відстань, на яке від предмета розноситься звук. Так, наприклад, звуки проходить поїзда можуть розноситися на 10 км від залізниці, автомобільний гудок можна почути за 2-3 км, а крик людини за 1-1,5 км.
Корисна порада
Якщо вже починає темніти, то залиште свої пошуки на ранок. Пошукайте собі підходяще укриття для ночівлі. В темряві блукати по лісі дуже небезпечно. Ви не тільки можете зустріти диких звірів, а й ще більше заблукати.