Як провести урок іноземної мови в ігровій формі.

Використання ігор у процесі навчання будь-якого предмету дає хороші результати: підвищує інтерес учнів до уроку, концентрує їх увагу, розвиває пам'ять. Навчальні можливості ігор вже давно відомі, і сьогодні грамотні, талановиті педагоги використовують їх при побудові своїх уроків. Ігрова форма навчання на уроках іноземної мови дозволяє школярам легко опанувати мовними навичками в природній ситуації спілкування з однолітками.
Інструкція
1
Визначте час, що відводиться грі на уроці. Воно залежить від кількох факторів: підготовки учнів, цілей і умов уроку, особливостей досліджуваного матеріалу. Наприклад, якщо ви хочете провести тренувальне вправу на етапі первинного закріплення знань і навичок у вигляді гри, то відводите на неї 20-25 хвилин уроку. Проявляйте почуття міри, інакше ігри можуть втратити свіжість емоційного впливу і почати втомлювати учнів.
2
Всі ігри на уроках іноземної мови можна розділити на кілька категорій: лексичні, фонетичні, граматичні, орфографічні, творчі. Також можна розділити їх по виду мовленнєвої діяльності: ігри з аудіювання, читання, говоріння, письма. Виберіть тип гри залежно від того, які навички потрібно потренувати.
3
Знайдіть сподобалися вам гри в книгах відомих педагогів, в журналах «Іноземні мови в школі», в інтернеті. Поспілкувавшись на форумі вчителів, ви можете дізнатися про цікаві видах ігрової діяльності на уроці і поділитися своїм досвідом. Ви також можете вибрати один із запропонованих нижче варіантів.
4
Щоб навчити учнів розуміти сенс висловлювання, виділяти головне в аудиальная потоці інформації і розвинути слухову пам'ять, проведіть таку гру на аудіювання: прочитайте текст в нормальному темпі і запропонуйте учням записати слова, які вони запам'ятали. Після повторіть текст, давши завдання виписати запам'яталися фрази і групи слів. Далі запропонуйте учням по своїх записах відновити текст. Переможцем стане той, хто найбільш точно передав зміст оповідання.
5
Серед лексичних ігор дуже цікава гра «Найцікавіший розповідь». Розділіть клас на дві команди і дайте завдання скласти розповідь на яку-небудь тему (тільки що або недавно пройдену). Команда, яка розповіла без помилок і цікаво, виграє.
6
Щоб сформувати граматичні та лексичні навички, використовуйте мовні ігри, які потрібно вводити на предкоммуникативная етапі навчання мови. Наприклад, дайте завдання закінчити прислів'я: вчитель читає її початок, а учні називають кінець. Або зробіть кілька карток зі словами і давайте їх по черзі кожному учню, щоб він відразу називав переклад.
7
Ігри на тренування фонетики: запишіть на дошці вірш або лічилку, прочитайте її, поясніть значення невідомих слів, зверніть увагу на вимову важких звуків. Дайте кілька хвилин учням на тренування і заучування. Розділіть клас на команди, від яких повинно виступити кілька людей. За кожну помилку команді нараховується очко, виграє група, яка набрала найменше очок.
8
Майже будь-яку вправу можна перетворити на гру, несучи до нього змагальність, цікаві умови та наочні матеріали (картинки, іграшки), які так люблять діти.
Корисна порада
Під час гри не переривайте учнів, щоб не порушити атмосферу спілкування. Робіть виправлення тихо або після закінчення гри.
Талановитий актор і вмілий організатор, полум'яний оратор і суворий, але справедливий критик, «ходяча енциклопедія» і захоплений грою дитина - всі ці ролі здатний втілити талановитий учитель всього за 45 хвилин навчального часу! Але для цього урок повинен бути підготовлений і проведений ідеально.
Інструкція
1
Провести хороший урок без підготовки практично неможливо, тому перш, ніж продзвенить дзвінок і вчитель встане перед класом, повинна бути проведена серйозна попередня робота. Чим ретельніше буде підготовлений урок, чим більш продумані всі його етапи і моменти, тим краще буде результат.
2
Для початку необхідно обміркувати тему уроку. Зрозуміло, що тематика відображена в плані роботи вчителя, але, розробляючи конкретну тему, варто подумати, який саме матеріал буде викладатися на уроці, які додаткові джерела інформації варто залучити, яким буде співвідношення нового і пройденого, як ця тема перегукується з уже вивченим матеріалом.
3
Початкуючому педагогу ретельно складений план уроку надасть неоціненну допомогу. У процесі проведення заняття йому не доведеться гарячково міркувати, чим би ще зайняти своїх учнів: вся структура уроку, навчальні завдання і методики, кількість часу на їх виконання будуть відображені в плані.
4
Для досвідченого вчителя підійде самий загальний план роботи на уроці. Педагогу методисти настійно рекомендують складати детальний план, в якому відображаються не тільки структура заняття і завдання, які буде запропоновано виконати учням на кожному етапі, а й усі репліки вчителя, а також можливі відповіді учнів.
5
Розробляючи план уроку, позначте його структуру, розплануйте час на перевірку домашнього завдання, пояснення нового матеріалу, тренувальні вправи. Подумайте, які методичні прийоми і форми роботи ви будете використовувати на кожному з етапів.
6
Недосвідченій вчителю буває непросто уявити, скільки конкретно часу піде на виконання кожного із завдань. Щоб зробити це було легше, можна провести «репетицію уроку» під час підготовки до нього, тобто постаратися самостійно «провести» урок від початку до кінця, записуючи хронометраж кожного з етапів. Але і в цьому випадку буває так, що учні, наприклад, справляються з тим чи іншим завданням швидше, ніж заплановано. У цьому випадку непогано буде запропонувати їм кілька додаткових завдань, продуманих і запланованих заздалегідь.
7
При проведенні уроку необхідно дотримуватися певний темп. Звичайно, необхідно орієнтуватися на те, щоб учні встигали справлятися з запропонованими вправами, але і сильно «розтягувати» час їх виконання теж не варто: переважна більшість хлопців, закінчивши раніше, можуть занудьгувати і увагу їх буде переключено на сторонні справи.
8
Важливо правильно оцінити свою роль як учителя під час проведення навчального заняття. Невірно вважати, що вчитель на уроці активний, а учні є лише сприймає стороною. Хороший вчитель організує навчальний процес таким чином, щоб перебувати в постійній взаємодії з учнями. По можливості потрібно намагатися включити в роботу переважна кількість учнів.
9
Необхідно постійно мотивувати учнів на виконання кожного із завдань. Найкращою мотивацією є інтерес, а також практична користь, яку може отримати дитина з виконання тієї чи іншої навчальної задачі. Інтерес прекрасно «підігрівається» ігровими завданнями. Звичайно, характер ігрових завдань потрібно визначати в залежності від віку учнів.
10
Варто пам'ятати, що чим молодша учні, тим частіше їм необхідна зміна видів діяльності на уроці. В іншому випадку у малюків швидко настає втома, знижуються увагу і активність. Письмові завдання повинні чергуватися з обговореннями, групової та парної роботою. Для молодших школярів необхідно передбачити можливість порухатися протягом уроку. Для цього можна використовувати, наприклад, фізкультхвилинки.
11
В кінці уроку необхідно залишити кілька хвилин для розбору завдання, яке необхідно буде виконати вдома. Непогано буде, якщо учні не просто запишуть домашнє завдання, але й отримають від вчителя методичні вказівки по виконанню кожного з вправ.
12
На закінчення не забудьте підвести підсумки уроку. Узагальніть, чому хлопці навчилися, що нового дізналися, які знання та навички закріпили. Відзначте роботу найбільш активних учнів.
13
Намагайтеся не затримувати хлопців під час перерви. І учням, і вчителеві необхідно час, щоб відпочити і підготуватися до наступного уроку.