Як вирішувати питання медико-генетичної консультації.

У розвинених країнах лікарі зараз проводять медико-генетичну консультацію сімейних пар, щоб передбачити ймовірність спадкових захворювань у дитини.
Інструкція
1
Знання законів спадковості дає можливість передбачати ймовірність відхилень у потомства. Навіть якщо батьки здорові, але в родоводі відзначалися генетичні хвороби, ймовірність народження дитини з відхиленнями не нульовий. Для більш точного прогнозу проводять медико-генетичне консультування.
2
Ключовим моментом консультації є опитування батьків та складання їх докладною родоводу. Це дозволяє встановити наявність потенційного генетичного захворювання і зв'язок його з якою-небудь хромосомою.
3
Для більш об'єктивного дослідження майбутніх батьків застосовують методи: - біохімічні (хімічний аналіз біологічних тканин); - фізіологічні (аналіз рефлекторного реагування); - цитологічні (спостереження клітин організму під мікроскопом, аналіз клітинної структури).
4
Наприклад, у людини, схильного до епілепсії, можуть відзначатися порушення електричних коливань мозку на електроенцефалограмі. Іноді помічаються відхилення в формах хромосом батьків або виявляються біохімічні порушення. Останні кажуть про те, що людина - пасивний носій мутантного гена, який не виявляється у фенотипі.
5
Є ще один метод дослідження ембріона на предмет можливих відхилень, але він пов'язаний з певним ризиком. Застосовується лише тоді, коли ймовірність відхилень у дитини досить велика. Беруть деяку кількість навколоплідної рідини, що містить клітини ембріона і продукти його обміну. Шляхом біохімічного та цитогенетичного аналізу цього матеріалу роблять висновок про розвиток дитини.
6
Для зниження ймовірності генетичних відхилень необхідно мінімізувати дію мутагенних чинників на організм. До мутагенну факторів належать: - хімічні мутагени (отрутохімікати, харчові барвники, промислові відходи, побутова хімія); - електромагнітні коливання; - біологічні мутагени (деякі види щеплень); - вірусні захворювання.
7
Методи проведення медико-генетичної консультації активно розвиваються в даний час. Проведення такої консультації дозволяє запобігти народженню в сім'ї дитини з важкої невиліковною хворобою. Але етичні питання, що стосуються рекомендації аборту в разі поганого прогнозу, розуміються людьми по-різному.