Як відрізнити їстівний гриб від неїстівного.

Щороку в Росії реєструється багато випадків гострих отруєнь, причиною яких є вживання в їжу неїстівних грибів. За ступенем тяжкості інтоксикація неїстівними грибами займає одне з перших місць серед усіх харчових отруєнь. Непоінформованість про відмінності їстівних грибів від неїстівних може привести до трагічних наслідків.

Інструкція
1
Вивчіть інформацію про їстівних грибах, що ростуть в районі вашого проживання, або виберіть у якості супутника досвідченого грибника, який зможе розвіяти або підтвердити ваші сумніви щодо їстівності того чи іншого гриба. Володіння необхідною інформацією є самим надійним способом, який допоможе вам уникнути отруєння.
2
Звертайте увагу на спороносні шар, розташований з нижньої сторони грибний капелюшки: якщо він виглядає у вигляді трубочок, шанс отруїтися таким грибом близький до нуля. Трубчасті гриби є найціннішими в харчовому відношенні. Збирайте гриби, що ростуть на деревині: серед них також малоймовірно зустріти отруйні екземпляри, що відрізняються гірким смаком і неприємним запахом.
3
Пам'ятайте відмітні ознаки, за якими можна визначити бліду поганку - самий отруйний гриб, що є причиною більшості отруєнь. На її ніжці присутній плівчасте кільце, а на землі навколо - залишки розірвався покривала. Платівки поганки мають білий колір, а її капелюшок, що досягає в діаметрі 10 сантиметрів, може бути білою або блідо-зеленою.
4
Майте на увазі, що у добре відомого всім мухомора існує безліч різновидів: його капелюшок, наприклад, може бути не тільки червоною, а й рожевою і буро-коричневого. Кладіть у відро тільки ті білі гриби, нижня сторона капелюшка яких має білий або жовтуватий колір, а сама капелюшок, розломлених навпіл, не змінює свого кольору. Якщо капелюшок боровика спочатку почервоніла, а потім почорніла, або її нижня сторона має рожевий чи червоний відтінок, перед вами отруйний двійник білого гриба - сатанинський або жовчний.
5
Запам'ятайте відмінності їстівних опеньків від помилкових: збирайте тільки ті гриби, капелюшок яких коричнево-жовта, а на ніжці є плівка у вигляді кільця. Помилкові опту мають червонуватий або жовто-зелену капелюшок, а на їх ніжці немає кільця. Розгляньте поверхню знайденої лисички: у помилкового гриба, відтінок якого більше наближений до помаранчевого, вона більш акуратна і гладка.
Корисні поради

Якщо їстівні якості гриба викликають у вас хоч найменший сумнів, не беріть його і проходите мимо.