Як знайти косинус альфа.

Словом «косинус» називають одну з тригонометричних функцій, яка при написанні позначається як cos. Найбільш часто мати з нею справу доводиться при вирішенні завдань на знаходження параметрів правильних фігур в геометрії. У таких завданнях величини кутів у вершинах багатокутників позначаються, як правило, великими літерами грецького алфавіту. Якщо мова при цьому йде про прямокутному трикутнику, то з однієї цієї букві іноді можна з'ясувати, який з кутів мається на увазі.
Інструкція
1
Якщо величина кута, позначена буквою?, Відома з умов завдання, то для знаходження значення, відповідного косинусу альфа, можна скористатися стандартним калькулятором ОС Windows. Запускається він через головне меню операційної системи - натисніть кнопку Win, розкрийте в меню розділ «Усі програми», перейдіть до підрозділу «Стандартні», а потім в секцію «Службові». Там і знайдете рядок «Калькулятор» - клацніть її для запуску програми.
2
Натисніть клавіші Alt + 2, щоб переключити інтерфейс програми в «інженерний» (в інших версіях ОС - «науковий») варіант. Потім введіть величину кута? і клацніть покажчиком миші кнопку, позначену буквами cos - калькулятор проведе обчислення функції і відобразить результат.
3
Якщо вирахувати косинус кута? потрібно в прямокутному трикутнику, то, мабуть, це один з двох гострих кутів. При правильному позначенні сторін такого трикутника гіпотенузу (найдовшу сторону) позначають буквою c, а лежить навпроти неї прямий кут - грецькою буквою?. Дві інші сторони (катети) позначають буквами a і b, а лежать навпроти них гострі кути -? і?. Для величин гострих кутів прямокутного трикутника існують співвідношення, які дозволять обчислювати косинус, навіть не знаючи величини самого кута.
4
Якщо в прямокутному трикутнику відомі довжини сторін b (катета, прилеглого до кута?) І c (гіпотенузи), то для обчислення косинуса? поділіть довжину цього катета на довжину гіпотенузи: cos (?) = b/c.
5
У довільному трикутнику значення косинуса кута? невідомої величини можна обчислити, якщо в умовах дані довжини усіх сторін. Для цього спочатку зведіть в квадрат довжини всіх сторін, потім отримані значення для двох сторін, прилеглих до кута? складіть, а отримане значення для противолежащей боку відніміть від результату. Потім отриману величину розділіть на подвоєне твір довжин прилеглих до кута? сторін - це і буде шуканий косинус кута?: cos (?) = (b? + c? -a?)/(2 * b * c). Це рішення випливає з теореми косинусів.