Як знайти загублену собаку.

На жаль, буває, що домашні собаки губляться. Зриваються з повідця або кидаються ховатися, злякавшись бавовни або пострілу, або тікають в гонитві за кішкою. Завдання господаря - оперативно організувати пошуки свого вихованця, щоб повернути його додому в цілості й схоронності.
Інструкція
1
Розвісьте по району оголошення про зникнення собаки. В оголошенні має бути фотографія тваринного (найкраще кольорова). Вкажіть породу собаки, окрас, підлогу, характерні прикмети, чи був на тваринному нашийник. Не забудьте залишити ваш контактний номер телефону, щоб вам змогли дзвонити всі, хто бачив утекти пса.
2
Оповістіть про зникнення знайомих собачників. Ваші приятелі підлягає гуляють по околицях зі своїми вихованцями і якщо вони помітять поблизу вашу собаку, то неодмінно повідомлять вам. Крім того, вони можуть зловити її самостійно, адже досвід поводження з собаками у них є.
3
Обов'язково зверніться в службу з відлову бездомних тварин і дізнайтеся, чи немає у них вашого пса. Зробити це потрібно в той же день, як пропало тварина. Зрозуміло, існують норми, згідно з якими тварина протягом декількох днів має перебувати у вольєрі, і лише потім його присплять, проте трапляється, що ці норми не дотримуються.
4
Зв'яжіться з організацією або волонтерами із захисту тварин. Найчастіше члени цієї організації підбирають загублених собак і кішок і шукають їх господарів. Можливо, вашому собаці пощастило, і вона знаходиться на перетримці у якого-небудь любителя тварин.
5
Додайте оголошення про зникнення тварини в газетах, соціальних мережах, на міських форумах. Ви також можете пообіцяти винагороду тому, хто знайде собаку. Це стимулюватиме людей допомагати вам активніше. Крім цього, регулярно переглядайте інформацію про знайдені собаках. Можливо, в одному з описів ви дізнаєтеся свого зниклого пса.
6
Також повісьте оголошення про зникнення у ветеринарній клініці. Якщо з вашої собакою що-небудь трапиться за той час, поки вона буде жити на вулиці, цілком ймовірно, що підібрати її люди звернуться до ветклініки і побачать інформацію про те, що собаку шукає її власник.
Будь-яке домашнє тварина в один підходящий для цього момент може втекти. А вже собака тим більше. Адже саме з собаками господарі найчастіше гуляють на вулиці. Трохи задивився, а вона вже втекла. І в цей момент багато власників домашнього вихованця знаходяться в розгубленості: що робити, як знайти зникла тварина.
Інструкція
1
Не сподівайтеся на хороше собачий нюх і починайте шукати її відразу ж. Експерти запевняють першу годину після втечі найкраще витратити на пошуки поруч з місцем, звідки ваша собака втекла. Ходіть, поступово розширюючи територію пошуку, голосно свистите і кличте. Відмовтеся від поїздок на машині для пошуку.
2
Для того щоб полегшити собі пошуки (у випадку, якщо ви відразу не змогли знайти свого вихованця), роздрукуйте оголошення з фотографією вашої собаки. Фото бажано помістити кольорове. Розвісьте їх біля навколишніх аптек, магазинів, зупинок громадського транспорту, на гаражах. Крім цього, роздайте всім собачникам у дворі. Це допоможе розширити коло пошуків. Обов'язково на оголошенні напишіть ваш телефон.
3
Можете спробувати підключити до пошуків і співробітників правопорядку. Запропонуйте їм певну винагороду і передайте фото свого чотириногого друга. Поліцейські часто займаються патрулюванням, тому можуть де-небудь помітити вашу собаку. Точно за такою ж схемою можна спробувати домовитися з двірниками в вашому районі.
4
Якщо пса у вас вкрали, то займіться вивченням місцевого пташиного ринку. Ходіть туди частіше, залиште комусь замовлення на собаку такої ж породи, як ваш улюбленець і чекайте результату. Також ви можете переглядати оголошення про продаж породистих псів в спеціалізованих виданнях і клубах собачників.
5
Не забувайте протягом декількох днів регулярно навідуватися на те місце, де втратили собаку. Можливо, вона туди повернеться. Крім цього, обдзвоните всі пункти з вилову собак. Якщо вихованець у вас породистий, то протягом трьох днів він буде жити у вольєрах при службі, якщо собака змішаної породи, то терміну у неї набагато менше. Також залиште оголошення з фотографією в службі пошуку загублених тварин. Одну з таких ви можете знайти в інтернеті за адресою http://claws.ru/.
6
Зверніться в засоби масової інформації - дайте оголошення по біжучому рядку телебачення, надрукуйте оголошення в газеті, розмістіть інформацію про зниклого друга в інтернеті.