Як мити хом'ячків. Як мити хом'яків булгаков.

Хом'ячки в більшості випадків щиро ненавидять воду. Крім того, мити їх часто можна. Проте, якщо шерстка вашого вихованця стала надто брудною, без водних процедур не обійтися.
Інструкція
1
Візьміть спеціальний шампунь для кішок або кроликів. Мити хом'ячків гелем для душу або милом категорично заборонено - такі кошти чинять негативний вплив на шерсть і шкіру. В крайньому випадку можна використовувати дитячий шампунь.
2
Поставте свого вихованця на рівну поверхню і акуратно облийте з ковша так, щоб вода не потрапила в вуха, ніс або в очі. Візьміть трохи шампуню і ретельно, але обережно промийте шерстку гризуна. Зверніть увагу: мити хом'яка можна тільки руками, не використовуючи для цього ніяких щіток, губок, мочалок і інших пристосувань.
3
Чи не випускайте хом'ячка з рук і постійно ласкаво розмовляйте з ним. Говоріть що завгодно, головне, щоб інтонації були ласкавими і заспокійливими. Якщо вам важко мити хом'ячка, не випускаючи його при цьому з рук ні на хвилину, то попросіть когось допомогти вам.
4
Промивши шерсть гризуна, обполосніть її теплою водою. Змивати шампунь потрібно дуже ретельно: якщо він залишиться на шкірі, то у хом'ячка може початися сильний свербіж. Промивайте шерсть свого вихованця до тих пір, поки не переконаєтеся, що шампуню на шкірі гризуна не залишилося. А після цього промийте вихованця ще пару раз - про всяк випадок.
5
Обережно витріть хом'ячка, а потім загорніть його в м'який рушник. Виносячи тварина з ванної кімнати, простежте за тим, щоб в будинку не було протягів. Якщо після купання хом'ячок виявиться в холодній кімнаті, то він може застудитися.
6
Спробуйте висушити тварина за допомогою фена. Будьте обережні: далеко не всім гризунам подобаються такі гучні прилади. Якщо ваш вихованець реагує на фен нормально, то висушити його буде легко. Якщо ні - дозвольте хом'яку висохнути природним шляхом.
7
Не залишайте свого вихованця після купання одного хоча б протягом 10-15 хвилин. Тримайте хом'ячка в руках, загорнувши в рушник, ласкаво розмовляйте з ним. Відпускайте свого улюбленця тільки тоді, коли переконаєтеся, що він остаточно зігрівся і заспокоївся.