Як пофарбувати білі чоботи.

Білі чоботи виглядають дуже ефектно, але, на жаль, досить не практичні. Вони швидко брудняться, втрачають елегантний вигляд, вимагають більш ретельного догляду. Якщо якість взуття ще на рівні, але вам набрид колір, просто спробуйте його змінити. Пофарбувати білі чоботи не складно, але успіх багато в чому залежатиме від дотримання технології та правильного підбору матеріалів.
Вам знадобиться
  • - нітрофарба, акрилові фарби, фарба для шкіри "Екстра", емаль НЦ-36 або інші фарби;
  • - тампон, кисть, аерограф.
Інструкція
1
Якщо вам необхідно пофарбувати шкіряні чоботи, ретельно підберіть фарбу. Використовуйте спеціальні нітрофарби, при цьому обов'язково уважно читайте інструкцію по застосуванню. Дуже зручні в застосуванні фарби в аерозольних балонах, оскільки дозволяють отримати рівний тонкий шар. Перевірено, що хороший ефект дають емаль НЦ-36 і фарба для шкіри «Екстра».
2
Ретельно очистіть поверхню взуття, вимийте чоботи з милом і висушіть.
3
Візьміть нітрофарби і додайте в неї одну-дві краплі касторової олії, щоб зробити її більш стійкою до розтріскування. Наносите її пензлем, марлевим тампоном або аерографом. Після нанесення першого шару сушіть чоботи протягом години і нанесіть другий шар. Для створення більш яскравого кольору додайте третій шар. Остаточно сушити поверхню слід протягом доби.
4
Якщо ви вирішили пофарбувати білі шкіряні чоботи нітрофарбою в аерозольному балоні, тримайте распилітельную головку на відстані 15 - 20 см від поверхні і швидко переміщайте балон. Потім підсушіть шкіру 10 - 15 хвилин і нанесіть ще один шар. Так повторюйте до тих пір, поки не отримаєте рівномірну міцну забарвлення. Після того, як шкіра просохне протягом години, приберіть напливи і затекло фарби, якщо вони з'явилися.
5
Можна пофарбувати білі чоботи акриловими фарбами для тканини, але врахуйте, що шкіра стане більш грубою, так як покриється плівкою. Не наносіть більше трьох шарів фарби, щоб уникнути розтріскування.
6
Фарбу для білих чобіт можна зробити самостійно, наприклад, на основі різнокольорових чорнил або анілінових барвників для шерсті. Змішайте їх з желатином і наносите на поверхню. Для невеликих малюнків спробуйте зробити фарбу на основі пасти для кулькових ручок, для цього наріжте стрижні на шматочки і залийте відповідним розчинником, наприклад, №646 або КР-36.
7
Для фарбування замшевих білих чобіт використовуйте анілінові барвники вовни. Візьміть дистильовану або талу воду (наприклад, з морозильної камери або від снігу) і розчиніть пакетик анілінового барвника (на один пакетик необхідно 1,5 літра води). Температура розчину не повинна перевищувати 45? С, інакше замша втратить міцність і еластичність. Теплий розчин наносите і рівномірно втирайте щіткою в замшу. Повторюйте операцію через 20 хвилин, потроху додаючи в фарбу оцет. Наприкінці протріть чоботи розчином оцту, промийте у воді і висушіть при кімнатній температурі. Таким же чином можна забарвити білі замшеві чоботи за допомогою чорнила «Веселка».
Усі речі рано чи пізно втрачають первинну яскравість кольору. Однак будь-який одяг можна відновити, повернувши початковий відтінок за допомогою фарбування. Пофарбувати тканину можна і в домашніх умовах, без послуг фахівців.

Перед фарбуванням одягу слід перевірити кишені, зняти гудзики, прибрати металеву блискавку, прикраси. Підклад внизу краще розпороти, в іншому випадку між ним і верхнім шаром буде затримуватися повітря, і річ під час фарбування може спливти. Для того щоб рівномірно розподілити колір, необхідно попередньо розпороти всі шви. Перед тим як приступити до процесу фарбування тканини, слід видалити будь-які види плям з одягу. Після того як всі плями, навіть жирні будуть видалені, слід випрати вашу річ в теплій мильній воді, викручуючи, викручувати не потрібно. Вологий одяг схильна більш рівномірною просочуванні фарбою, ніж суха. Іноді тканину необхідно попередньо знебарвити. Для цього варто прокип'ятити її півгодини в "персолі", який розлучається в гарячій воді. Якщо з першого разу не вдалося повністю знебарвити одяг, процедуру слід повторити, додавши в окріп ще одну пачку порошка.Для фарбування тканини в домашніх умовах варто використовувати оцинковану і емальований посуд великого обсягу, без будь-яких тріщин. Посуд повинна вміщати до 30 разів більше маси сухого одягу. Процес фарбування тканини складається з декількох етапів.

  1. Спеціальний барвник висипається в марлю і розводиться в теплій воді (200-300 мл.). У посуд додається повний обсяг води, потім в неї опускається розправленими тканину для фарбування, і отриманий розчин доводиться до кипіння.
  2. Розчин кип'ятиться протягом 15-20 хвилин, потім в нього додається кухонна сіль (2-5 ст. Ложки) , щоб підсилити яскравість кольору. Чим світліше вам необхідний відтінок, тим менше солі коштує всипати, і навпаки. Найбільше солі потрібно для того, щоб пофарбувати тканину в чорний колір. Під час кип'ятіння слід постійно перемішувати тканину за допомогою дерев'яної палиці або щипців. Процес кип'ятіння триває 30 хвилин.
  3. Коли вода охолоне, тканину необхідно добре прополоскати в чистій воді. Спочатку в теплій, потім в прохолодною. Тканина з вовни з натурального шовку бажано полоскати у воді з додаванням оцтового розчину, щоб закріпити отриманий відтінок.
  4. Забарвлене виріб слід сушити, повісивши на плічка, щоб виключити появу плям.