Як обробити бурштин.

Сльози птахів, сльози Гелиад, сестер Фаетона, сльози сонця, моря - які тільки поетичні імена не давали янтарю. Звичайно, всім давно відомо, що це живиця, якої плакали хвойні дерева мільйони років тому. За цей час смола скам'яніла, але, тим не менш, залишилася теплою, ніби ввібравши в себе сонячне світло.
Вам знадобиться
  • - лобзик;
  • - напилок, надфіль, наждачний шкурка;
  • - масло, барвники;
  • - річковий пісок, азбест
  • -
Інструкція
1
Сукциніт або бурштин найчастіше знаходять в прибережній смузі Балтійського моря. Це дуже податливий в обробці самоцвіт. Зазвичай знайдені шматки бурштину покриває кірка брудного кольору, яку відокремлюють від основного каменю шляхом механічної обработкі.Очіщенний бурштин ретельно досліджуйте на предмет великих тріщин і інших вад, а також включень травинок, пухирців повітря і навіть комах, які, навпаки, додають цінність зразком. Зробіть розмітку каменю таким чином, щоб розпили припали на порочні зони, не торкнувшись максимально красиві області, з мінімальними втратами на неминучі відходи.
2
Розпилювати бурштин слід лобзиком з пилкою по металу, можна використовувати і електромотор з алмазним диском, але обов'язково на невеликих оборотах і з постійним водяним охолодженням, інакше самоцвіт буде плавитися і пригорати. Пиляється він досить легко і швидко, а з огляду на те, що матеріал дуже крихкий, не варто затискати сукциніт в лещата, краще робити це, затиснувши його в руці або в ручних, дерев'яних тісочкі, з шкіряними накладками. Для затиску невеликого шматочка можна використовувати дерев'яну білизняний прищіпку.
3
Після того як ви відсікли все зайве від заготовки, доведіть її форму і розміри до бажаних величин крупним напилком. Ризики від нього легко знімаються дрібним надфілем, після цієї обробки зашліфуйте камінь наждачним шкуркою, від великої, до найдрібнішої. Полірувати бурштин найкраще вручну, на повсті, змащеному олією і зубним порошком, можна пастою ГОІ.
4
Для облагородження бурштину застосовують наступний спосіб: ріпакова або інше рослинне масло, з додаванням рослинних барвників, поступово доводять до слабкого кипіння. Потім заливають їм оброблений бурштин, складений на кількох шарах марлі в металевому посуді, і на слабкому вогні кип'ятять до появи в камені дрібних блискіток. Місце і кількість їх появи непідконтрольно, тому слід постійно спостерігати за процесом, щоб вчасно зупинити його, керуючись своїм художнім смаком.
5
Інший, більш простий і доступний в домашніх умовах, спосіб полягає в прожаренні заготовок. На дно посуду насипте шар в 2 см річкового піску, зверху покладіть лист азбесту. На таку ось подушку укладіть бурштинові вироби так, щоб вони не торкалися одне одного, зверху накрийте вогнетривким склом для збереження температури і спостереження за процесом прокалкі.
6
Нагрівання посуду на газовій плиті починайте зі слабкого вогню, поступово додаючи його. Через скло спостерігайте за появою мікротріщин-блискіток. У потрібний момент просто вимкніть газ і залиште все як є до повного самостійного остигання, інакше при різкому охолодженні бурштин сильно потріскається.