Як навчити дитину готувати.

Дитину поступово потрібно готувати до самостійного дорослого життя. Важливо, щоб він вмів дотримуватися особистої гігієни, підтримувати чистоту в будинку і приготувати їжу. Тоді він буде справжнім вашим помічником.
Інструкція
1
Почніть навчання дитини з малого. Просіть малюка до шести років допомагати вам, коли ви готуєте. Подаруйте йому гарний фартук.Пусть дитина помиє овочі або подасть вам щось. Попросіть його перебрати крупу або розмішати що-небудь. Малюкові сподобається заважати тісто і ліпити з нього. Залучайте дитину до приготування їжі поступово. Намагайтеся пробудити в ньому інтерес до цього заняття. Допомога вам у приготуванні їжі не повинно бути для дитя тяжкою повинністю. Нехай йому буде весело, для цього можна перетворити готування в захоплюючий ігровий процесс.После приготування обов'язково дайте дитині продегустувати плоди вашої спільної праці. Можна пробувати різні інгредієнти і по ходу приготування.
2
Доручіть дитині більш складні дії, коли йому пішов сьомий рік. Тепер він може брати участь у процесі готування практично на рівних з вами, але повинен розуміти, що ви головний кухар, якого потрібно у всьому слушаться.Вибірайте прості кулінарні рецепти для приготування їх разом з дитиною. Страва не повинно готуватися занадто довго, адже вашому чаду не терпиться спробувати его.Ребенок повинен відчувати себе вашим помічником, розуміти відповідальність справ, які йому доверяют.Теперь дитина може навчитися користуватися ножем, самостійно зробити бутерброди. Пояснюйте йому по ходу приготування разом з ним обіду, в яких пропорціях беруться продукти для різних страв.
3
Доручіть дитині самому приготувати нескладна страва, коли йому вже є десять років. Якщо він дивився, як ви готуєте, допомагав вам з раннього дитинства, то зараз він цілком готовий для самостійного приготування. Нехай він запитує у вас, як виробляти ту чи іншу дію, і радиться з вами по ходу приготування страви.
Корисна порада
Не сваріть дитину, якщо у нього щось не получается.Пріготовленіе їжі не повинно бути для малюка неприємною обов'язком.