Як забезпечити безпеку дитини на відпочинку.

У сезон відпусток багато батьків разом з дітьми їдуть відпочивати до моря, вибираються на природу до найближчої водойми. При цьому дуже важливо знати основні правила дитячої безпеки на відпочинку, щоб уникнути нещасних випадків, що відбуваються щорічно.
Інструкція
1
Малюки, влітку потрапляють разом з батьками до моря, найбільше ризикують постраждати від жаркого південного сонця. Тому постарайтеся дитини молодше шести місяців оберігати від прямих сонячних променів. На пляжі влаштовуйтеся під парасолькою, тентом, в тіні дерев. Наряджайте малюка в світлий одяг, що закриває ручки і ніжки, на голову обов'язково вдягайте панамку. Якщо тіні недостатньо, неодмінно використовуйте сонцезахисний крем для дітей з високим ступенем захисту від шкідливого ультрафіолету.
2
Дітям постарше також необхідно більше перебуває в тіні. Не приходьте з родиною на пляж, чи не гуляйте на вулиці під час найбільшої активності сонця - з 10 до 16 годин. Використовуйте для дитини крем із захисним фактором SPF не менше 20, а для дітей зі світлою шкірою - від 30 до 50. Пам'ятайте, що його потрібно знову наносити на шкіру кожні дві години, а також після купання. Придбайте для дитини кепку або панаму з широким козирком або полями.
3
Найчастіше пропонуйте дитині пити (приблизно по 100-200 мл води кожні 20-30 хвилин). Під час активних ігор через кожні 15 хвилин робіть перерви, щоб дитина могла відпочити в тіні. По можливості відразу міняйте вологий одяг спітнілого дитини на суху.
4
Найулюбленіше і небезпечне заняття для дітей на відпочинку - плавання. Щоб запобігти нещасний випадок на воді, ніколи не дозволяйте дитині купатися одному, без нагляду дорослих. Малюкам, які не вміють плавати, обов'язково вдягайте нарукавники, надувні круги і т.д.
5
Поясніть дитині, чому небезпечно пірнати в незнайомому місці. Перевіряйте наявність на дні водойми корчів, валунів, сміття та інших сторонніх предметів. Використовуйте рятувальні жилети, катаючись на човні, катері або катамарані. Намагайтеся вибирати для відпочинку з сім'єю пляжі, обладнані спеціальними рятувальними засобами (баграми, рятувальними кругами і т.п.).
6
Пам'ятайте, що навіть якщо ваша дитина вміє плавати, це не гарантує йому на воді повну безпеку. Навчіться самі прийомам проведення непрямого масажу серця і штучного дихання.