Як доглядати за одягом з батика.

Ручний розпис одягу - одна з постійних тенденцій моди. Завжди яка приваблює увагу, вона потребує особливого догляду. При дотриманні основних вимог одяг з батика прослужить вам набагато довше.
Вам знадобиться
  • - миючий засіб/шампунь;
  • - опласківатель/кондиціонер;
  • - лимонний сік.
Інструкція
1
не замочуйте вироби та одяг з батика перед пранням. Використовуйте шампунь або м'яке миючий засіб для тонких і делікатних тканин. Можна застосовувати засоби для догляду за дитячим одягом.
2
Стирайте батик в теплій воді, температура якої не більше 30-40оС. Одяг з такої тканини намагайтеся носити акуратно. Врахуйте, що для неї не підходять звичайні засоби для виведення плям, порошки з агресивними добавками і відбілювачі.
3
Прополощіть ваше виріб у проточній трохи теплій воді до повного зникнення миючого засобу. При остаточному полосканні можна використовувати кондиціонер або ополіскувач. Для збереження або відновлення фарб додайте у воду лимонну кислоту, враховуючи, що вам її знадобиться всього 2 столові ложки на 10 літрів води.
4
При віджиманні ваші рухи повинні бути м'якими і акуратними. Слід уникати викручування вироби. Якщо батик виконаний на натуральної тканини, то зайву воду слід віджимати, загорнувши виріб в рушник. Після цього розправте його і прокладете сухим тканинним полотном, щоб виключити дотик розписаних частин. Потім повісьте на плечики або на поперечини сушарки.
5
Якщо ж ручна розпис прикрашає тканина з поліаміду, нейлону і т.д., то ніяких спеціальних прийомів при сушінні не буде потрібно. Висушіть виріб звичайним способом, розправивши його на плічках. З таких тканин вода швидко стікає, вони моментально сохнуть. При відсутності бажання їх можна навіть не гладити.
6
Бавовняні і льняні тканини з батиком утюжьте, застосовуючи отпариватель і відповідний температурний режим праски. Обов'язково стежте за його підошвою, своєчасно чистите її. Вироби з натурального шовку можна гладити, поки вони ще вологі.
7
Одяг із батика акуратно зберігайте на плічках в шафі, не допускаючи її заломів і помятостей. Такий одязі також протипоказані прямі сонячні промені через високу ймовірність вигоряння фарб і потрапляння косметичних і парфумерних засобів через можливе деформування структури тканини. Одяг з батика допускає використання антистатичний з відстані не менше 25 см.