Як знайти частку у відсотках.

Частка - це деяка кількість рівних частин, на які поділено загальне ціле. Так як в більшості сфер діяльності нашої цивілізації сьогодні домінує десяткова система числення, то найчастіше ціле прийнято ділити на похідне від десятки число часток. Найбільш часто використовується одна сота частка - відсоток.
Інструкція
1
Якщо величина частки виражена у форматі звичайного дробу, то це означає що ціле, нерозділене значення містить ту кількість часток, яке зазначено в знаменнику дробу. Розрахуйте, скільки саме відсотків припадає на кожну частку, поділивши сто відсотків (ціле) на число, що стоїть в знаменнику дробу (загальна кількість часток). Отримане значення помножте на число, що стоїть у чисельнику звичайного дробу - це і буде шукане значення у відсотках. Наприклад, якщо частка виражена дробом 4/15, то всього часткою 15 і на кожну з них припадає 100%/15? 6,67%, а шукане значення відповідає 4 * 6,67%? 26,67%.
2
Іноді частка виражається десятковим дробом. Найчастіше це число менше одиниці, але бувають і винятки, коли частка більше ста відсотків. У будь-якому випадку загальне ціле приймається рівним одиниці, а для обчислення величини частки у відсотках досить збільшити десяткову дріб в сто разів. Наприклад, якщо вона виражена числом 0,42, то відповідна величина у відсотках буде дорівнює 0,42 * 100 = 42%.
3
Частка може бути дана і в абсолютних одиницях - в рублях, квадратних метрах, кілограмах і т.д. У цьому випадку для розрахунку відсотків треба знати ще й виражене в тих же одиницях число, відповідне ста відсоткам. Поділіть це число на сотню, щоб з'ясувати, скільки абсолютних одиниць припадає на кожен відсоток, а на отриманий результат розділіть перекладне у відсотки значення. Наприклад, якщо частка дорівнює 40 квадратним метрам житла загальною площею в 120м ?, то кожному відсотку відповідає 120/100 = 1,2 м ?. Це означає, що сорокаметрова частка у відсотках буде дорівнює 40/1,2? 33,3%.
Корисна порада
Раз у вас є доступ до комп'ютера, то для обчислень відсотків буде зручно використовувати вбудований в ОС Windows калькулятор. Його можна запустити, якщо натиснути клавіші Win + R, ввести команду calc і клікнути на кнопку OK.