Як зв'язати короткий жакет.

В'язані жакети ніколи не виходять з моди завдяки безлічі моделей: від ажурних літніх варіантів до теплих виробів для суворої погоди. Урізноманітнити свій гардероб можна самостійно, зв'язавши короткий жакет спицями або гачком.
Вам знадобиться
  • - спиці або гачок;
  • - нитки.
Інструкція
1
Визначтеся з моделлю короткого жакета. Для цього погортайте журнали з в'язання або намалюйте ескіз жакета на папері, подумайте над колірним рішенням. Виберіть візерунок за Вашим бажанням: для однотонного вироби підійде ажурний або рельєфний візерунок, кольоровий жакет краще в'язати гладдю, щоб не перебивати малюнок.
2
Накресліть викрійку жакета на папері, щоб простіше було підганяти розмір виробу. Використовуйте готову викрійку з журналу з в'язання або перенесіть на кальку розміри вже наявного вироби, наприклад блейзера, і відкоригуйте схему.
3
Перед тим як зв'язати короткий жакет спицями, визначте щільність в'язання. Для цього зв'яжіть квадрат 10х10 сантиметрів, порахуйте кількість петель і рядів. Зробіть детальний розрахунок і зафіксуйте отримані дані на викрійці.
4
Приступіть до в'язання короткого жакета зі спинки. Наберіть необхідну кількість петель і в'яжіть узор за схемою. Якщо виріб буде приталеним, то робіть необхідні убавленія і додавання петель. Прикладайте деталь в процесі в'язання до викрійці і підганяйте розміри. Виконайте пройми і горловину шляхом зменшення кількості петель.
5
Подібно деталі спинки зв'яжіть полички. Досвідчені умільці здатні в'язати обидві полички одночасно, такий спосіб в'язки дозволяє уникати помилок при виконанні пройм. Зв'яжіть рукава короткого жакета.
6
З'єднайте трикотажним швом пов'язані деталі. Для коміра і планок наберіть по краю горловини і поличок петлі і зв'яжіть елементи. На одній планці виконайте петлі для гудзиків. Пришийте гудзики або ушийте блискавку. Короткий жакет готовий, залишилося тільки отпарить готовий виріб.
7
Щоб зв'язати короткий жакет гачком, дійте за цією ж схемою. Ви можете відразу в'язати полички і спинку разом, щоб уникнути бічних швів. У місцях пройм полички і спинку доведеться закінчувати окремо. Для короткого жакета можна пов'язати безліч окремих елементів (квітів, пелюсток, ажурних квадратів) і з'єднати їх між собою стовпчиками без накиду. Все залежить від вашої фантазії і рівня майстерності.