Як зшити шапку-берет. Як зробити шапку з велюру.

Шапки-берети можуть бути різними за обсягом, формою і ширині. Кількість тканин, придатних для пошиття берета, порадує своєю різноманітністю. Цей головний убір можна зшити із замші, шкіри, драпу, вельвету, оксамиту, трикотажного полотна і навіть з хутра.
Вам знадобиться
  • - тканина;
  • - флізелін;
  • - підкладкова тканину;
  • - швейна машина
Інструкція
1
Зробіть викрійку, що складається з трьох деталей: Цільнокроєна дно, бортик і розмірна смуга тканини, яку ще називають кашпеном або околишем. Параметрами саме цієї деталі визначається розмір шапки-берета. Довжина кашпо дорівнює обхвату голови, ширина визначається самостійно, залежно від обраної моделі.
2
Розкроїте два кола. У нижньому колі виріжте по центру круглий отвір, діаметр якого повинен бути менше діаметра основного кола наполовину. Складіть лицьовими сторонами цілісний коло і деталь з отвором. Стачайте зрізи по всій довжині кола. Припуски шва обмітайте разом. Складіть смугу кашпо навпіл і стачайте вертикальні зрізи. Потім прикладіть готову смугу околиша до зшитим разом колам і змітайте вздовж круглого отвору. Пристрочите, обмітайте припуски шва разом.
3
Щоб шапка-берет мала завершений вигляд і утримувала форму, зшийте її з підкладкою, яка викроюється по основній формі. Деталі підкладки і верху для кола і бортика сточують окремо. Шви разутюжьте і з лицьового боку виробу прокладете строчку уздовж шва приточування. Якщо для берета обрана тонка тканина, її краще проклеїти флізеліном. Кашпо або бортики можна прикрасити стразами, брошкою, пір'ям або іншою обробкою.
4
При виконанні шапки-берета з хутра не забувайте враховувати напрям ворсу. Він завжди повинен «дивитися» в одну сторону. Припуски по швах НЕ разутюжіваем, а акуратно розправляйте. Ворсинки, які стирчать з швів, акуратно виправляють голкою. Хутряну частину з'єднуйте з підкладкою потайним стібком. Якщо ви вирішили кашпо виконати зі шкіри, внутрішню сторону його зробіть з основної тканини. Також можна основною верхнє коло шапки-берета скласти з клинів. Особливо ефектно даний крій підійде для берета з норки. Драп, якщо ви вибрали його для пошиття, перед розкриємо обов'язково пропарьте.