Як зберігати овочі в квартирі.

Велика кількість городників і садівників зберігають зібраний власними руками урожай в квартирі через брак льохи або підвалу. Але перед багатьма постає одне й те ж питання: як зберігати овочі в домашніх умовах, щоб в них залишилося якомога більше корисних вітамінів і мінералів.
Інструкція
1
Перш ніж підготувати овочі до зимового зберігання, їх необхідно попередньо розсортувати. Відберіть у бік пошкоджені, пом'яті і гнилі овочі. Гнилі стоїть, звичайно ж, викинути, а от пом'яті можна використовувати для приготування страв в першу чергу. Овочі, які призначені для зберігання, не рекомендується мити (слід тільки обсушити), навіть незначне пошкодження шкірки може привести до швидкої псування продуктів.
2
Рекомендується зберігати картоплю в темному і прохолодному місці, оскільки в теплі бульби починають проростати, а через вплив світла вони зеленіють і втрачають свою поживну цінність. Ні в якому разі не обробляйте картопля водою перед укладанням на зберігання, інакше він запліснявіє. Найбільш підходяще місце для картоплі - льох, підвал або, в крайньому випадку - балкон. Складіть картоплю в дерев'яні ящики з хвойних порід або покладіть в тканинний або паперовий мішок. Оптимальна температура зберігання картоплі 7-10 градусів тепла, при пониженні температури до 4 градусів, крохмаль перетвориться на цукор, і картопля стане неприємним на смак.
3
Для зберігання моркви все частіше використовують пісок, в який її потрібно закопати. Помістіть ящики з піском на балкон або залиште в квартирі, бажано подалі від опалювальних приладів. Якщо немає часу і бажання возитися з піском, тоді можете звернути просушену морква в папір і помістіть в поліетиленовий пакет, приберіть в холодильник або на балкон. В такому стані морква залишиться свіжою протягом двох-трьох місяців.
4
Часник і ріпчасту цибулю попередньо просушіть на сонці, розсипавши тонким шаром прямо на ділянці. Ці овочі можна сміливо зберігати в кімнатних умовах, попередньо уклавши в капронову панчоху і підвісивши. Головне правило - вони повинні добре провітрюватися. Деякі досвідчені дачники рекомендують попередньо опустити часник на кілька секунд в розплавлений парафін і висушити.
5
Буряк являє собою товстошкірий овоч, тому випаровування вологи йде досить повільно. Можна сміливо зберігати буряк в домашніх умовах, але подалі від центрального опалення. Бажано прибрати буряк в утеплені ящики і винести на балконну полку. Температура зберігання може бути наближена до нуля градусів. Зазвичай не виникає жодних проблем із зберіганням буряків, але намагайтеся при укладанні не пошкодити шкірку.
6
Бажано зберігати капусту в підвішеному стані, для цього при збиранні врожаю залишайте довгу качан, за яку і варто підвісити качан. Перед зберіганням не обривати верхні листки, вони підсохнуть і захистять качан від втрати вологи. Можна попередньо обернути кожен вилок щільним шаром паперу, намагайтеся, щоб капуста не стикалися один з одним. Регулярно замінюйте папір на суху і чисту.