Як клеїти важкі шпалери.

Важкими зазвичай називають вінілові шпалери, щільні за структурою і дуже міцні. Їм властиві такі якості, як підвищена вологостійкість, стійкість до забруднень та механічних пошкоджень, простота в догляді і довговічність. Єдине, що бентежить багатьох, стосується наклеювання таких шпалер. Є побоювання, що через тяжкості їм важко втриматися на стінах, вони будуть з'їжджати і т.д. Це необґрунтовані страхи: важкі вінілові шпалери надзвичайно легкі в роботі, т.к. не розбухають після нанесення на них клею і не сідають після висихання. Проте деякі особливості обклеювання стін важкими вініловими шпалерами все ж існують.
Вам знадобиться
  • - лінійка, рулетка, простий олівець;
  • - валик або кисть для нанесення клею;
  • - ножиці, шпалерний ніж;
  • - клей для важких вінілових шпалер;
  • - гумовий або хутряною валик для приклеювання шпалер;
  • - драбина, схил;
  • - м'яка губка для видалення надлишків клею з шпалер.
Інструкція
1
Купіть хороший клей. Це одна з найважливіших умов якісної роботи. Тільки за наявності спеціального клею для важких вінілових шпалер ви вправі очікувати хороших результатів. Розводите його строго по прикладеної інструкції, забудьте про економію і самодіяльність, це не той випадок.
2
Підготуйте стіни. Вони повинні бути рівними, гладкими, сухими та чистими. Відшаровується фарба, жирні плями, залишки старих шпалер або старого клею, а також цвіль, діри від висмикнутих цвяхів - подбайте про те, щоб нічого цього не було. Якщо стіни недавно були оштукатурені, дайте їм висохнути, а потім нанесіть ґрунтовку. Уважно прочитайте на грунтовці спосіб застосування, деякі склади треба наносити двічі, для інших достатньо одного разу.
3
Підготуйте шпалери. Відміряйте рулеткою відстань між стелею і підлогою і перенесіть завмер на шпалери, зробивши позначки олівцем. Відріжте перше полотно по цих позначок, залишивши 5-8 см на припуск по довжині, а друге - з урахуванням підгонки малюнка і навіть необхідного припуску по довжині. Для шпалер з підгонкою малюнка поєднуйте кожне наступне полотно (смугу) з попереднім, вже відрізаним, домагаючись точного збігу малюнка. Тільки потім відрізайте смугу від рулону. Кожне відрізане полотно обов'язково маркіруйте, тобто кожна смуга повинна бути пронумерована. Наклеюйте шпалери в суворій відповідності з маркіровкой.Еслі шпалери не містять малюнка, фрагменти якого необхідно підганяти, то можна відразу нарізати на смуги весь рулон, враховуючи лише висоту стелі і припуск по довжині.
4
Приступайте до обклеювання. Пензлем або валиком нанесіть клей на смугу шпалер рівномірним шаром від центру до країв. Особливо ретельно промазуйте краю. Залиште на 8-10 хвилин для просочення (точний час витримки позначено в інструкції до клею). Поки полотно знаходиться на просочуванні, за допомогою рівня (схилу) прокреслите на стіні вертикальну лінію, на яку будете орієнтуватися при наклеюванні першої смуги (подальші смуги рівняйте по першій, але час від часу перевіряйте вертикаль рівнем).
5
Нанесіть тонкий шар клею на стіну. Фахівці радять починати клеїти шпалери з ближнього до вікна кута, отже, цю ділянку і промажте клеєм.
6
Наклейте першу смугу шпалер, вирівнюючи її по вертикальній лінії, яку ви накреслили раніше за допомогою рівня. Зручніше клеїти важкі шпалери удвох: одна людина, стоячи на драбині, фіксує верх полотна, інший в цей час вирівнює його по вертикалі і не дає приклеїтися нижньому краю. Коли верх приклеєний, гумовим або хутряним валиком починайте приклеювати смугу - спочатку центр, потім від центру до країв (прийом називається «ялинка»). Особливу увагу приділяйте проклейке країв.
7
Другу смугу наклеюйте встик до першої (прийом «внахлест» для важких вінілових шпалер не підходить). З кожною наступною смугою перевіряйте вертикаль. Надлишки клею, виступаючі на стиках, швидко видаляйте м'якою губкою.
Корисна порада
Вінілові шпалери - хороші провідники електричного струму, тому перед обклеюванням відключіть електрічество.Прі відключеному електриці зніміть кришки з розеток і вимикачів. Гострим ножем розріжте приклеєні шпалери на цих ділянках хрест-навхрест, потім загніть краю шпалер всередину коробки і поставте кришки на место.Тяжелие вінілові шпалери не переносять протягів, тому перед початком роботи закрийте всі вікна і кватирки і не відкривайте їх аж до повного їх висихання.