Як армувати стрічковий фундамент. Як вироблятися зварювальні роботи.

Російський клімат жорстокий по відношенню до фундаментів. Навіть якщо глибина останніх розрахована правильно, замерзають пучіністие грунти чіпляються за нерівності зовнішніх стін підстав і іноді розламують їх. До розриву фундаментів може призводити і нерівномірна усадка грунту під вагою будівель. Щоб убезпечити себе від подібних неприємностей, перед заливкою фундаменту слід укласти в опалубку арматуру.
Вам знадобиться
  • - зварювальний апарат;
  • - стрижнева арматура;
  • - м'яка дріт? 0,8-2 мм;
  • - рулетка;
  • - «болгарка».
Інструкція
1
Наріжте заготовки для виготовлення арматурного каркаса. • Поздовжні стрижні - прутки арматури діаметром 12-14 мм довжиною 3-3,5 м. Їх кількість слід визначити виходячи з довжини стрічкового фундаменту та умови, що арматурний каркас складатиметься з 4 -х поздовжніх стрижнів (двох внизу і двох вгорі). Необхідно врахувати і ту обставину, що прутки будуть укладені з перекриттям їх кінців на 200-250 мм. • Поперечні стрижні - прутки арматури діаметром 8-10 мм. Їх довжина повинна бути на 100 мм менше товщини фундаменту. Кількість поперечок розраховується виходячи з умови, що відстань між ними повинна бути близько 1 м і укладаються вони попарно - один вгорі, інший внизу. • Вертикальні стержні - з тієї ж арматури і в тій же кількості, що і поперечні стрижні. Їх довжина повинна бути на 100 мм менше висоти фундаменту.
2
Покладіть на землю (поза опалубки) паралельно один одному два поздовжніх стрижня з відстанню між ними трохи меншим, ніж довжина поперечних стрижнів. Покладіть на них поперечні стрижні на відстані один від одного близько 1 метра. Крайні поперечки повинні бути віддалені від кінців поздовжніх стрижнів на 300-400 мм. Приварите або прив'яжіть м'яким дротом поперечні стрижні до поздовжніх. В результаті вийде нижній арматурний пояс фундаменту.
3
Встановіть в місцях перетину поздовжніх стрижнів з поперечними вертикальні стрижні і приваріть їх до поперечних. Прив'яжіть до верхнього кінця вертикальних стрижнів два поздовжніх стрижня - паралельно двом першим, лежачим на землі. З'єднайте їх поперечними стрижнями аналогічно тому, як це було зроблено з нижнім арматурним поясом. Таким чином, вийде сегмент арматурного каркаса, що складається з двох поясів (верхнього і нижнього), кожен з яких у свою чергу складається з двох поздовжніх стрижнів.
4
Виготовте необхідне на весь фундамент кількість подібних сегментів. Встановіть їх в опалубку на шматки бетону або цегли висотою 50-60 мм (для забезпечення зазору між арматурою і підошвою фундаменту). Забезпечте рівний зазор між арматурою і внутрішніми стінками опалубки по ширині (приблизно по 40-50 мм на кожну сторону). Кінці поздовжніх стрижнів сусідніх сегментів повинні перекривати один одного на 200-250 мм. Зв'яжіть кожну пару решт між собою двома-трьома скрутками дроту. На кутах сегменти повинні бути встановлені також з перекриттям один одного, не доходячи своїми торцями до внутрішньої стінки опалубки на 40-50 мм.
Корисна порада
Для додання фундаменту більшої міцності можна укласти в нижній і верхній пояса по 3 або 4 поздовжніх стержня.Прі виборі способу з'єднання арматурних стержнів між собою в'язці слід віддавати перевагу перед зварюванням, оскільки остання знижує міцність арматури і викликає прискорену корозію місця зварювання . Для з'єднання арматури можна використовувати також спеціальні скріпки. Якщо без зварювання зовсім обійтися не можна, застосовуйте її обмежено.