Як дізнатися розрядність Windows 7. Як подивитися розрядність системи.

Розрядність операційної системи Windows 7 визначає не тільки її можливості, а й софт, який можна встановити. Також від неї залежить і кількість максимально можливої оперативної пам'яті. Так що якщо ви вирішили встановити більше чотирьох гігабайт ОЗУ, то спочатку вам потрібно дізнатися розрядність вашої ОС.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер з ОС Windows 7;
  • - додаток TuneUp Utilities.
Інструкція
1
Перший спосіб подивитися розрядність Windows 7 такий. Натисніть по значку «Мій комп'ютер» правою кнопкою мишки. З'явиться контекстне меню. В цьому меню виберіть «Властивості». Спливе вікно, в якому буде базова інформація про ваш комп'ютер. В цьому вікні є розділ «Система». У ньому знайдіть рядок «Тип системи». Там і буде написана інформація про розрядності вашої операційної системи. Це або 32, або 64-розрядна ОС.
2
Також дізнатися про розрядності операційної системи можна таким способом. Натисніть «Пуск». Далі в пошуковому рядку введіть «Відомості про систему». У списку знайдених результатів виберіть «Відомості про систему». Через кілька секунд з'явиться вікно з інформацією про вашу ОС. У вікні відшукайте рядок «Тип». Якщо значення в цьому рядку буде x86, то це означає, що у вас 32-розрядна операційна система. У разі якщо значення в цьому рядку EM64T, то у вас 64-розрядна ОС.
3
Якщо крім розрядності вам потрібна додаткова інформація, то вам допоможе додаток TuneUp Utilities. Скачайте цю програму з інтернету і встановіть на комп'ютер. Запустіть її.
4
Після першого запуску почнеться сканування вашого комп'ютера. Потім з'явиться діалогове вікно з пропозицією оптимізації системи та виправлення проблем. Тут дійте на свій розсуд. Якщо є час, то можете погодитися на оптимізацію, це точно не завадить вашому комп'ютеру. Якщо хочете відразу перейти в основне меню програми, то просто закрийте вікно з цією пропозицією. Після завершення сканування перейдіть у вкладку «Виправлення проблем» і виберіть «Показати системну інформацію».
5
У наступному вікні виберіть вкладку Windows, після чого клікніть по «Параметри середовища». З'явиться вікно, в якому ви можете переглянути інформацію про вашу операційної системи, в тому числі її розрядність і багато інших параметрів.
Знати розрядність ( битность ) операційної системи потрібно для того, щоб встановлювати правильні версії драйверів. Драйвера, які призначені для установки на 32-розрядну Windows, неможливо встановити на 64-розрядну і, відповідно, навпаки. Загалом, знати розрядність системи слід будь-якому користувачеві. Це допоможе краще орієнтуватися при установці додатків і експлуатації комп'ютера.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер під управлінням операційної системи Windows (XP, Windows 7), програма CPU-Z
Інструкція
1
У кожній операційній системі розрядністьвизначається різними способами. Якщо ви використовуєте в якості операційної системи Windows ХР, натисніть лівою клавішею мишки кнопку «Пуск» на панелі задач, виберіть «Мій комп'ютер» і натисніть по ньому правою кнопкою мишки. В меню, яке з'явиться, виберіть команду «Властивості». З'явиться вікно. У разі якщо в віконці, що з'явилося буде напис x64 Edition, значить на комп'ютері встановлена 64-я операційна система, якщо такий напис відсутній, це говорить про те, що операційна система 32-розрядна.
2
Якщо вашої операційною системою є Windows 7, натисніть «Мій комп'ютер» і виберіть «Властивості». Відкриється віконце, в якому буде відображатися головна інформація про комп'ютер і встановленої операційної системи. Увійдіть в розділ «Система» і знайдіть рядок «Тип системи». Праворуч від рядка і вказується битность встановленої операційної системи.
3
Різниця між 64 і 32-бітної операційною системою полягає в тому, що 64-розрядна Windows краще обробляє і використовує оперативну пам'ять комп'ютера. Якщо ємність пам'яті 4 гігабайти, краще використовувати 64-розрядну Windows. У разі якщо в комп'ютері менше 4 гігабайт оперативки, істотної різниці між ними не буде і краще поставити 32-бітну Windows, так як драйвера для неї знайти легше і сумісність програм краще.
4
Якщо ви хочете встановити 64 бітну Windows, у вас повинен бути відповідний 64-бітний процесор, інакше 64-розрядна Windows попросту не встановиться. Хоча зараз практично всі процесори підтримують 64-розрядність, краще все-таки перевірити це перед установкою. Скачайте програму CPU-Z і встановіть на комп'ютер. Запустіть її, і в віконці буде доступна вся інформація про процесор, включаючи його розрядність.