Як в'язати речі для собак.

Зв'язати теплий жилетик для невеликої гладкошерстной собаки просто, досвідчена в'язальниця зробить це не замислюючись, визначивши розмір на око. Але тим, хто не часто бере в руки спиці, потрібні підказки та напрямки.
Вам знадобиться
  • - пряжа, спиці;
  • - гудзики або липка стрічка.
  • Основні мірки:
  • - обхват грудей;
  • - обхват шиї;
  • - від холки до середини спини;
  • - від заснування передньої лапи до шиї;
  • - від заснування передньої лапи до середини спини;
  • - обхват передньої лапи.
Інструкція
1
Зніміть основні мірки з собаки, для якої збираєтеся в'язати жилет. Зв'яжіть невеликий прямокутник тієї в'язкою, якій буде виконано виріб (краще вибрати щільну гумку). Виміряйте зразок, використовуйте отримані розрахунки (на 1 см - х петель) для визначення кількості петель в підставі вироби.
2
Накресліть схему жилета: вона являє собою «будиночок» з двома «віконцями» під самим дахом (пройми), і усіченої «дахом» (ділянка від грудей до шиї). Підстава «будиночка» - це обхват грудей, висота всього «дому» - відстань від холки до середини спини (довжина виробу), висота усіченої «даху» - відстань від передньої лапи до шиї. Ширина усіченої «даху» - це обхват шиї.
3
Розрахуйте ще дві деталі - полички, на яких робляться петлі і пришиваються гудзики, або пришиваються шматочки липкої стрічки для застібки (застібка робиться зверху на спині). Довжина полички дорівнює довжині вироби, ширина - приблизно 10 см.
4
Розрахуйте ширину і висоту прямокутників-пройм: ширина пройми дорівнює обхвату передньої лапи, поділеній на шість; висота пройми дорівнює половині обхвату передньої лапи мінус ширина пройми плюс 2 см. Розташуйте пройми на схемі так, щоб між ними і між лівим і правим краями вироби виявилися рівні проміжки полотна. Нижня лінія пройм починається на відстані від середини спини дощенту передньої лапи, верхня лінія - від середини спини до основи шиї.
5
Наберіть на спиці кількість петель, рівну обхвату грудей в сантиметрах, помножене на кількість петель в одному сантиметрі. В'яжіть рівною гумкою від середини спини дощенту передньої лапи. Потім виконайте пройми: закрийте петлі першої пройми, пров'яжіть до другої, закрийте таку ж кількість петель, закінчите ряд, а потім в'яжіть три полотна, розділені проймами, використовуючи три клубка.
6
Закрийте віконця пройм на потрібній висоті, набравши над ними потрібну кількість повітряних петель і продовжуючи в'язати ниткою з одного клубка один сантиметр. Потім почніть збавляти петлі на відрізку від грудей до холки.
7
Розрахуйте кількість петель, які потрібно закрити на цьому відрізку: відніміть з обхвату грудей обхват шиї, переведіть сантиметри в петлі, розділіть цю кількість на три і виконайте зменшення, пров'язуючи по дві петлі потрібну кількість разів у трьох рядах на даному відрізку , перемежовуючи рядами без убавленій.
8
Зв'яжіть дві смуги для планок щільною в'язкою, наприклад, платочной. Виконайте на одній прорізи для застібки на гудзики, або пришити шматочки липкої стрічки через невеликі проміжки, щоб жилет застібався щільно. Пришийте полички до виробу.