Як зв'язати шарф-капюшон. Як пов'язати капюшон гачком.

Шарф-капюшон - це відмінне рішення для тих, хто не любить головні убори, але хоче відчувати себе комфортно в суворі зимові морози. Його можна купити в магазині або зв'язати своїми руками. В'язання шарфа-капюшона досить просте і вимагає лише вміння працювати спицями.
Вам знадобиться
  • - 800 г вовняної або Ангорові пряжі;
  • - прямі спиці № 10 і двостороння допоміжна спиця;
  • - циганська голка.
Інструкція
1
Наберіть на прямі спиці рівно 193 петлі і зв'яжіть два перші ряди хусткової в'язкою. Вона дуже проста. Це коли всі ряди - лицьової і виворітний виконуються тільки лицьовими петлями.
2
У наступному ряду пров'яжіть дві петлі хусткової в'язкою, 189 петель лицьовій гладдю і знову дві петлі хусткової. Лицьова гладь складається з лицьових петель лицьового ряду і виворітних петель виворітного ряду.
3
Через 20 см від початку полотна на 70 крайніх петлях зв'яжіть чотири ряди хусткової в'язкою з обох сторін і закрийте ці петлі. Середня частина виробу - 53 петлі - при цьому виконується лицьовій гладдю.
4
Для початку капюшона зв'яжіть дві петлі хусткової в'язкою, 49 петель лицьовій гладдю, дві петлі хусткової в'язкою. А через 21 см зменшуйте три середні петлі в кожному другому ряду на лицьовій стороні. Для цього потрібно зняти одну петлю як лицьову, дві петлі провязать разом лицьовій і протягнути отриману петлю через зняту петлю. Через 39 см від початку в'язки закрийте залишилися 31 петлю на виворітного стороні лицьовими.
5
Зберіть виріб. Для цього складіть капюшон навпіл лицьовою стороною всередину і з'єднайте один з одним всі петлі останнього ряду за допомогою штопальної голки.
Зверніть увагу
Особливу увагу слід приділяти вибору ниток. Нитки з натуральної вовни або ангори повинні бути з додаванням синтетики. Це необхідно для того, щоб при експлуатації виріб не втратило форму. Виріб, пов'язане з натуральних вовняних ниток без додавання синтетики, може розтягнутися після прання. Прати вовняні речі в пральній машині можна тільки в режимі «шерсть». Інакше ваш шарф зваляється, зменшиться вдвічі і втратить привабливий вигляд.
Корисна порада
Набагато краще виглядає шарф-капюшон з відворотом у особи. При такому варіанті в'язка повинна бути пухкої, щоб полотно вийшло м'яким і приємним до тіла. Слід плавно додавати й збавляти петлі для того, щоб глибина капюшона була виконана акуратно і виглядала естетично.