Як вибрати зимові шини.

З необхідністю придбання зимової гуми стикаються практично всі автомобілісти, звиклі переміщатися на особистому автотранспорті в умовах суворої російської зими. На жаль, далеко не всі автолюбителі можуть правильно вибрати зимові шини.

Насправді розібратися в цьому питанні нескладно - необхідно просто проаналізувати умови експлуатації автомобіля взимку і деякі його конструктивні особливості. Наприклад, тип гуми завжди слід вибирати, виходячи з умов експлуатації машини - так, якщо автомобіль необхідний для поїздок по місту в зимовий час, краще ставити нешипованну гуму. А ось для поїздок по заміській місцевості варто вибрати гуму з шипами. Будь-які типи зимових шин необхідно попередньо піддати обкатці. Деякі автосервіси рекомендують міняти розмірність шини на зиму - наприклад, поставити колеса меншого радіуса з більш високим профілем. В цьому випадку необхідно пам'ятати, що на передній і задній осях автомобіля в будь-якому випадку повинні бути встановлені шини одного розміру.

Деякі автолюбителі, бажаючи заощадити, набувають шини, вживані. Якщо ви зважилися на такий крок, попередньо постарайтеся визначити рівень зносу шин. Для цього необхідно виміряти протектор - а в випадку з шипованими шинами можна просто звернути увагу на кількість шипів і на наявність на них іржі. Економія ні в якому разі не повинна стати причиною покупки низькосортного, бракованого або надто зношеного товару - не можна економити на власному здоров'ї і безпеці. Окремою категорією зимової гуми є шини для кросоверів та позашляховиків. Сьогодні майже всі відомі виробники шин приділяють максимум уваги цьому сегменту, тому вибрати зимові шини для позашляховика не так вже й складно - асортимент великий. Майже всі моделі зимових шин для кросоверів розроблені для використання в міських умовах - для безпечної поїздки по льоду і снігу. Від шин для легкових автомобілів вони відрізняються не тільки розмірністю, а й індексом навантаження.

Якщо Ви плануєте підкорювати на автомобілі засніжені поля і непрохідне бездоріжжя, віддайте перевагу зимові шини зі спеціальними характеристиками - такі моделі теж існують.