Як в'язати дитячу шапку гачком.

Ще під час вагітності майбутні мами, ніколи не брали в руки гачок, захоплюються в'язанням речей для малюка. Згодом це входить у звичку, і вже досвідчена в'язальниця може одягнути і взути свою дитину самостійно. Наприклад, зв'язати гачком дитячу шапку зовсім не складно.
Вам знадобиться
  • - пряжа,
  • - гачок.
Інструкція
1
Для початку виберіть, яку шапку ви хочете зв'язати: зимову або осінню. Від цього залежить тип ниток. Для зимової шапки беріть товсті вовняні нитки, легка же осіння шапочка повинна бути тоненькою. Від товщини пряжі залежить і розмір гачка. Вибираючи колір ниток, пам'ятайте, що ви в'яжете дитині, тому шапочку краще зробити яскравих кольорів - червоного, зеленого, жовтого, оранжевого.
2
В'язання шапки починається з маківки. Спершу зв'яжіть шість повітряних петель і замкніть їх у кільце. Після цього почніть наступний ряд, пров'язуючи в кожній петлі попереднього по дві. Таким чином, у другому ряду у вас вже буде дванадцять петель. У третьому ряду має бути вісімнадцять петель: в кожну другу петлю попереднього ряду ви будете провязивать по дві. Потім в четвертому ряду по дві петлі пров'язується в кожну третю петлю попереднього ряду. Таким чином, в кожному наступному ряду кількість петель збільшується на шість.
3
Після того як ви добралися до дванадцятого ряду, провязав в ньому сімдесят дві петлі, порядок в'язання трохи змінюється. У наступному ряду у вас також має бути сімдесят дві петлі. При в'язанні чотирнадцятий ряду знову додайте шість і пров'язуйте сімдесят вісім петель, п'ятнадцятий ряд повторює чотирнадцятий. Таким чином, тепер вам потрібно буде в'язати по два ряди з однаковою кількістю петель.
4
Не забувайте періодично приміряти шапку на дитину. Щоб шапка добре сиділа на підлітка, її ширина повинна становити сто сорок петель. Після того як ви досягли потрібної ширини, перестаньте додавати петлі і в'яжіть шапку до тих пір, поки не досягнете потрібного обсягу.
5
Готову шапку можна прикрасити. Ви можете пришити до шапки котячі вушка, зв'язати і прикрасити шапку трояндочками, приклеїти до вязаному виробу Термонаклейка.