Як шити портьєри.

Якщо є бажання оновити інтер'єр, пару годин часу і швейна машинка - зшийте нові портьєри. Найпростіший і оригінальний варіант: підшийте верх полотна на ширину ствола карниза і надіньте на нього портьєру. Єдина умова - тканина має добре драпіруватися.
Вам знадобиться
  • Сантиметр, ножиці (фестонні, якщо зріз тканини осипається), швейна машинка, праска.
Інструкція
1
Проведіть простий розрахунок тканини. Зробіть так: визначте довжину портьєри (вона залежить від обраного вами стилю - романтичний, класичний, авангардний). Обов'язково додайте припуск на підгин тканини зверху і знизу. Проведіть завмер ширини карниза. Ширина самої портьєри залежить від вашого задуму, ідеї. Чим більше ширина, тим більше складок. Заміряйте ширину вікна і помножте на 1,5 або на 2. Виберіть коефіцієнт 3, тоді у вас будуть портьєри з пишними складкамі.Рассчітайте довжину гардинно стрічки - ширина полотна плюс 10 см. Після точних вимірів і підрахунків вирушайте вибирати і купувати все необхідне для пошиття портьєр.
2
Тут же, щоб не розгубити запал, приступите до розкрою купленої тканини. Зазвичай перед розкриємо полотно слід випрати і відпрасувати, щоб уникнути деформації. Але зараз магазини пропонують абсолютно нові за фактурою тканини, що не потребують попередньої обробки. Розкладіть її на великому столі або на підлозі лицьовою стороною вгору. Вирівняйте нижній край (проведіть лінію перпендикулярно бічній кромці тканини). Відміряйте довжину портьєри, відріжте. Деякі майстри рекомендують робити розріз методом висмикування часткової нитки. Другу частину вирівняйте аналогічно першій.
3
Обробіть краю раскроенной тканини. Загорніть нижній край полотна на виворітну сторону на 10 см і пропрасуйте. Підверніть ще раз і знову утюжьте. Це називається подвійний підгин. Підшийте на швейній машинці. Обробіть верхній край: пропрасуйте лінію підгину, прикладіть стрічку трохи вище подгиба, закріпіть шпильками або приметайте. Пришийте стрічку до тканини в два шва, зверху і знизу.
4
Прикріпіть на стрічку петлі для кілець або гачки. Ваші портьєри готові, повісьте їх на карниз і милуйтеся своєю роботою.