Як шукати підробіток.

На жаль, з браком грошових коштів стикаються не тільки студенти. Нерідко скарги на маленький дохід можна почути і від цілком успішних з вигляду людей. Вирішити цю проблему можна, знайшовши підробіток. Способів отримувати додатковий заробіток не так уже й мало.
Вам знадобиться
  • - газета з вакансіями;
  • - інтернет.
Інструкція
1
Пошукайте варіанти підробітку на основному місці роботи. Наприклад, ви можете виконувати функції, які не відносяться безпосередньо до вашої посади, або тимчасово заміщати іншого працівника за окрему плату. Переваги такої підробітку в тому, що вам не доведеться витрачати додатковий час і гроші на проїзд. Однак не забувайте, що далеко не кожен роботодавець буде готовий підтримати подібну ініціативу. Крім того, він може перекласти на вас ці ж функції, не підвищуючи зарплату.
2
Повідомте своїм родичам і знайомим, що ви шукаєте підробіток. Можливо, хтось із них зможе вам допомогти. Наприклад, на основній роботі ви займаєтеся бухгалтерією, а хто-небудь з ваших знайомих збирається відкрити магазин. В цьому випадку ви могли б проконсультувати їх з питань реєстрації ІП і особливостей ведення обліку в малому підприємництві.
3
Якщо ви готові виконувати низькокваліфіковану роботу, пошукайте подібні оголошення в газеті або на інтернет-ресурсах. Наприклад, у розділі «Робота для студентів» часто зустрічаються вакансії касира вихідного дня, розклеювача оголошень, інтерв'юера, оператора колл-центру. Як правило, такі посади припускають гнучкий графік і погодинну оплату.
4
Якщо у вас є якесь хобі, подумайте, чи може воно принести вам додатковий заробіток. Якщо ви займаєтеся рукоділлям, продавайте свої творіння. Наприклад, популярністю користуються біжутерія, м'які іграшки, одяг для тварин. Практично будь-яке хобі може стати прибутковою справою: можна шити і в'язати на замовлення, пекти торти на продаж, фотографувати, підробляти візажистом. Перших покупців або замовників слід шукати серед знайомих і на спеціалізованих інтернет-ресурсах. Крім того, можна створити групу на сайті «Вконтакте», де пропонувати свої послуги і розміщувати приклади робіт.
5
Якщо жоден з перерахованих вище варіантів вам не підійшов, пошукайте варіанти віддаленої роботи. Це може бути написання статей, рефератів, курсових робіт, обробка фотографій, створення макетів сайтів, верста веб-сторінок і т.д. Подібні замовлення можна знайти на біржах праці для фрілансерів, форумах для вебмайстрів, текстових біржах.
Попит, як відомо, народжує пропозицію. Але попит як такий не є гарантією того, що в ваш офіс за послугою або товаром вишикується черга покупців. Клієнтів найчастіше припадати шукати.
Інструкція
1
Використовуйте коло свого спілкування. Розкажіть всім своїм друзям і знайомим про те, чим ви займаєтеся, про ваш товар. Зробіть так, щоб товар в умах ваших знайомих асоціювався з вашою персоною. В цьому випадку коли їм знадобиться те, що ви продаєте, вони звернуться саме до вас, а не до ваших конкурентів і стануть вашими клієнтами. Роздайте всім своїм знайомим ваші візитки.
2
Придбайте галузевої або загальний довідник підприємств з телефонами та адресами організацій. Використовуйте зазначені телефони для «холодних» дзвінків.
3
Рекламуйте ваш товар усіма можливими способами. Встановлюйте в місті білборди та орендуйте рекламні щити. Давайте оголошення в засоби масової інформації. Найміть студентів, які будуть розклеювати оголошення.
4
Використовуйте метод особистих обходів потенційних клієнтів, хоча це і складно психологічно. Спілкуйтеся з секретарями, якщо до керівника вас не пускають. Залишайте візитку і презентаційний лист.
5
Просіть ваших клієнтів радити вас їх колегам. «Сарафанне радіо» буває дуже ефективним. Рекомендація тих, хто вже скористався послугами вашої компанії, буде відмінною рекламою, стимулюючої нових клієнтів до обігу до вас.
6
Спілкуйтеся з потенційними клієнтами на форумах, блогах і сайтах спільнот. Залишайте коментарі, що посилання на ваш сайт. Радьте свій товар користувачам інтернету.
7
Цілеспрямовано розсилайте рекламні або інформаційні матеріали про ваш товар по віртуальним адресами електронних поштових скриньок. Поширюйте листівки по поштових скриньках. Залишайте рекламні візитки під двірниками автомобілів. Необов'язково робити це самому - найміть спеціальних працівників для виконання цих завдань. Ваші потенційні клієнти їздять на машинах і ввечері приходять додому, тому користуйтеся цим.