Як зробити шлакоблоки.

Якщо ви хочете побудувати будинок, гараж або надвірні споруди, то зробити стіни можете з шлакоблоків. Виготовити їх самостійно досить просто, а будівництво виходить економічно вигідним. Для виготовлення вам буде потрібно: матеріал для форми, шлак, цемент марки 400, кілька порожніх пляшок, бетономішалка (бажано, але не обов'язково).
Інструкція
1
Починати потрібно з виготовлення формувальної заготовки, в яку ви будете лити розчин. Вона повинна бути рівною, обов'язково розбірний. Розмір майбутніх шлакоблоків, ви можете вибирати на свій розсуд. Але великими їх краще не робити. Це утяжелит строітельство.Возьміте три рівних дошки. В них зробіть пропили. Це будуть пази для перегородок. Низ робити не потрібно. Просто виберіть рівну поверхню і постеліть на неї лист заліза.
2
Розчин для лиття повинен бути густий, добре промешать і мати співвідношення 1: 8. Берете 8 частин шлаку і 1 частина цементу. Цемент повинен бути високої марки, а шлак з котелень.
3
Замішаний розчин виливаєте в формувальну заготовку до половини. Всередину вставляєте пляшки (це потрібно для пустот, які додатково зберігають тепло), якщо розчину не вистачило до верху, доповідаєте вручну.
4
На наступний день конструкцію розбираєте, шлакоблоки складаєте. Знову все збираєте і продовжуєте лити.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=reNu30sfZ1I
Простота і ефективність шлакоблочного верстата забезпечила йому найширшу затребуваність. За частотою використання в приватному будівництві він поступається хіба що бетономішалці. Станок гранично простий, в самому економічному варіанті виконання він складається всього з двох вузлів: матриці з вібратором і притиску. Все інше: станина з важільним механізмом підйому матриці, ножна педаль управління вібратором, колеса для переміщення і пр. Є хоч і корисними, але не обов'язковими компонентами.
Вам знадобиться
  • болгарка, зварювальний апарат, набір слюсарного інструменту, металевий лист товщиною 2,5-3 мм, труба? 80 мм, труба? ", Вібратор.
Інструкція
1
Виріжте з листової сталі товщиною 2,5-3 мм заготовки розмірами: 400х250 мм (матриця) - 2 шт; 200х250 мм (матриця) - 2шт; 400х150 мм (козирок) - 1 шт; 40х40 мм (ребра) - 4 шт; 395х195 мм (притиск) - 1 шт.
2
Зваріть із заготовок 400х250 і 200х250 мм матрицю розмірами 400х200х250 мм. Зварений шов повинен розташовуватися зовні.
3
Відріжте від труби діаметром 80 мм три заготовки для пустот довжиною 250 мм. Розташуйте їх усередині матриці вертикально в один ряд на однаковій відстані від стінок матриці і один від одного. Приварите труби до матриці і один одному ребрами 40х40 мм, розташовуючи їх у верхній частині матриці.
4
Прикріпіть до однієї з довгих сторін матриці вібратор.Для цього вставте в монтажні отвори вібратора болти головками знизу і затягніть їх гайками. Поставте вібратор головками болтів на довгу бічну сторону матриці і прихопіть зварюванням болти до матриці. Зніміть вібратор з болтів і надійно ошпарити головки болтів по периметру. Встановіть вібратор на болти і щільно затягніть гайки.
5
Приварите над вібратором козирок 400х150 мм. Його призначення - захист двигуна від бетонної суміші і води. До краю козирка приваріть додаткову опору (ніжку) з труби? ". Ніжка потрібна для додання матриці додаткової стійкості, оскільки через вібратора її центр ваги виявляється зміщеним.
6
В листової заготівлі притиску (395х195 мм) розмітьте за місцем і виріжте отвори під труби-порожнечі і ребра. З торцевих сторін притиску приваріть ручки з труби? ". Їх конструкція повинна дозволяти притиску вдвигаться всередину матріци.Пріваріте до ручок фіксатори, що обмежують глибину входу притиску в матрицю 50-ма мм. Фіксатори покликані забезпечувати точний розмір шлакоблоку по висоті (200 мм).
Зверніть увагу
При виготовленні матриці зверніть увагу на те, щоб її розміри в нижньому перетині були менше розмірів у верхньому перерізі. В іншому випадку звільнення матриці від шлакоблоку може супроводжуватися його руйнуванням.
Корисна порада
Вибратор можна виготовити і самостійно, насадивши на вал відповідного по потужності і числу обертів двигуна шків з ексцентриком. Масу ексцентрика і його видалення від центру вала можна підібрати дослідним шляхом.