Як контролювати себе.

У століття технологічного прогресу і скажених темпів все більшого навантаження і зношування піддається нервова система людини. В кінці нелегкого робочого дня підчас просто неможливо впоратися з власними емоціями, а вечірня штовханина в транспорті і магазинах може остаточно вибити з колії. Найголовніше - оволодіти техніками швидкого розслаблення або хоча б навчитися брати емоції під контроль.
Інструкція
1
Визначте для початку джерело ваших тривог і дратівливості. Для цього на одному альбомному аркуші зробіть дві колонки. У першій зафіксуйте притаманні вам на даний момент негативні відчуття і почуття (злість, гнів, апатія, страх і т.п.), а в другій - ситуації, що спровокували появу того чи іншого симптому нервозності. Можете зробити додаткову колонку для аналізу що сталася неприємної ситуації і розробки оптимального варіанта поведінки. Якщо ви будете щодня описувати ситуації, що викликали у вас негативні емоції, а також опрацьовувати їх, то пізніше ви навчитеся виходити з них з найменшими втратами для вашої нервової системи.
2
Не намагайтеся втекти від нахлинувшего вас негативу і роздратування. Чим глибше ви будете ховати його в собі, тим завзятіше і частіше воно нагадуватиме про своє існування. Не бійтеся озвучити свої емоції. Скажіть собі: «Так, я злюся» або «Я зараз занадто розгнівана». Озвучуючи це вголос, ви тим самим розумієте і приймаєте свій справжній стан, а, значить, готові з ним взаємодіяти і підпорядковувати його.
3
Створіть для себе своєрідні розслаблюючі «якоря», якими ви будете користуватися в момент негативних переживань. Наприклад, від страху добре лікують танці, прискорення кроку, читання про себе віршів, а від гніву широка відкрита посмішка, пробіжка, улюблена пісня. Подумайте над тим, що вибрати в якості «заспокійливої таблетки» і приймайте її під час емоційної нестабільності.
4
Щоб не стати жертвою робочих авралів і перевантажень, а також пов'язаних з ними стресів, заведіть звичку все планувати. Це допомагає і при виникненні апатії, тривоги, відчуття невизначеності та розгубленості. Але не забувайте нарівні з плануванням робочого часу, думати про виділення часу на відпочинок. В цей час віддавайтеся виключно відпочинку при повній відсутності думок про роботу. Добре б в цей час трохи подрімати.
5
Під час сварки з близькими намагайтеся дивитися на спірну ситуацію як би з боку. Під час гніву людина більше захоплений своїми негативними емоціями і часом забуває про предмет розбіжностей. Якщо тягне вилити власне обурення вербально, то краще стриматися і написати листа, в якому ви поділіться своїми почуттями і проблемами.
6
Починайте щоранку з посмішки. Адже вона не тільки знімає тривогу і напругу, а й заряджає позитивом на весь день.