Як вибрати поляризаційний фільтр.

Останні роки зробили фотографію популярним хобі. На ринку представлена величезна кількість доступних цифрових дзеркальних фотоапаратів, а також аксесуарів до них. Одним з них є поляризаційний фільтр, але перед його покупкою необхідно вивчити можливі варіанти.
Інструкція
1
Поляризаційний фільтр є скло зі спеціальним складом і покриттям, забезпечене кріпленням для вашого об'єктива. На практиці він застосовується для того, щоб при певному його положенні відобразити частину сонячних променів. На знімку з таким фільтром небо стає синьою, сильніше виділяються хмари, і в цілому піднімається загальний рівень контрастності знімка. Також фільтри прибирають частину віддзеркалень і відблисків з води, скла та інших відображають предметів, роблячи їх дуже привабливими для зйомки пейзажів і природи.
2
На початку варто визначитися з типом фільтру, який підходить вашому фотоапарату. Основний розподіл фільтрів відбувається по типу поляризації. Існують лінійні (PL) і циркулярні (CPL) варіації. Якщо ваша камера і об'єктив володіють автофокусом, використовуйте тільки CPL-фільтри щоб уникнути некоректної роботи автофокусу і експометра. Також поляризаційні фільтри діляться по типу кріплення. Найбільш поширені різьбові фільтри, накручуються на об'єктив, або вже надітий на об'єктив другий фільтр з певним діаметром.
3
Необхідно зауважити, що якість матеріалу, з якого виконаний фільтр, сильно впливає на якість фотографії. Роботу поляризатора можна перевірити, подивившись через фільтр на небо, бажано з рідкими хмарами, або монітор комп'ютера. Так ви зможете оцінити, чи працює він. Але у дешевого фільтра можуть бути деякі огріхи скла, заплямовувався картинку і роблять її нерезкой, особливо це буде помітно при використанні фотоапаратів з великою кількістю мегапікселів і якісної матрицею. При купівлі дешевого фільтра пам'ятайте про це. Попросіть в магазині кілька примірників, сфотографуйте з кожним один і той же вид і порівняйте деталізацію на максимальному збільшенні. Часто екземпляри будуть відрізнятися. Поляризаційний фільтр досить складний у виготовленні, в зв'язку з цим краще купити серйозний, якісний фільтр виробництва однієї з відомих фірм.
4
Якщо ви володар сучасного дзеркального фотоапарата, то для покупки фільтра вам достатньо уточнити діаметр об'єктива, обчислюваний в мм. Найчастіше діаметр вказаний на корпусі поруч з передньою лінзою об'єктива. Замовте якісний циркулярний фільтр цього діаметра.