Чому весь час хочеться спати. чому після відпочинку постійно хочеться спати.

Багато людей страждають підвищеною сонливістю. У них присутня постійне бажання спати. Це цілком нормальне явище, що свідчить те, що організм може справлятися з хворобами без стороннього втручання. Під час сну всі життєві процеси сповільнюються, на них не витрачається зайва енергія. Вона йде на відновлення організму і досягнення гармонії.
Найбільше хочеться спати в наступних випадках. Першим з них можна відзначити сонливість після їжі. Причина тут полягає в тому, що кров після прийому їжі приливає до кишечнику і шлунку, а від мозку відливає. У підсумку клітини мозку починають працювати не в повну силу, і людина хоче спать.Наіболее часто подібне бажання з'являється в холодну пору року. Взимку повітря розряджений, у ньому знаходиться кисню набагато менше, ніж необхідно для активного життя людини. Крім цього, в зимовий період він споживає в їжу менше овочів і фруктів, нерідко розвивається авітаміноз. Недостатня кількість кисню і вітамінів нерідко стає причиною уповільнення обміну речовин і загальної втоми організма.Недостаток кисню може проявлятися і в опалювальних взимку приміщеннях, коли гарячі батареї і обігрівачі висушують повітря, а також під час дощу. Мозок отримує менше енергії і людини тягне до сну.Нередко причиною постійного бажання спати стає хронічне недосипання і порушений режим сну і відпочинку. Після 14-16 годин неспання організм автоматично перемикається на сонний стан. Тому людина повинна обов'язково спати. Для збереження здоров'я, підвищення працездатності і зниження сонливості бажано засинати і прокидатися в один і той же встановлений час. Не потрібно відсипатися у вихідні дні за все будні.Тяга до сну може бути пов'язана з прийомом будь-яких лікарських засобів (особливо заспокійливих препаратів), вживанням в їжу хімікатів або консервантів, шкідливими звичками (алкоголем або курінням) або впливом побутової хіміі.Еслі сонне стан не обумовлено жодної з вищевказаних причин, то рекомендується звернутися за консультацією до лікаря. Можливо, воно викликане гормональним дисбалансом в організмі, зниженим гемоглобіном, стресом або розладом кисневого обмена.Іногда підвищена сонливість є ознакою астенічної депресії, хронічних захворювань печінки, бронхолегеневих проблем або серцевої недостаточності.Не ставитеся до постійної тязі до сну безвідповідально. Організм, таким чином, сигналізує вам про хронічної втоми. Дотримуйтеся режиму сну і відпочинку, навчитеся відпочивати, ведіть здоровий спосіб життя. Не зловживайте алкоголем, курінням, прийомом лікарських препаратів. Приймайте органічну їжу, в якій відсутні консерванти та хімікати.
Постійна сонливість стомлює, вибиває зі звичного робочого ритму. Добре, якщо вона долає 2-3 дні, варто гарненько виспатися, і все нормалізується. А якщо хочеться спати день у день, з тижня на тиждень ... Є сенс пошукати причину і усунути її або звернутися за допомогою до лікаря.

Авітаміноз

Сонливість на грунті авітамінозу наздоганяє людей частіше взимку або ранньою весною. Це пов'язано з недостатнім споживанням свіжих овочів і фруктів, які являють собою справжнє джерело всіляких вітамінів. Якщо немає можливості урізноманітнити свій раціон свіжими овочами та фруктами, можна купити в аптеці полівітаміни і приймати їх щодня. У будь-якому випадку ігнорувати авітаміноз можна, тому він може спровокувати появу різних захворювань і загострення хронічних.

Недосипання

Щоб всі системи організму функціонували нормально, людині необхідний міцний здоровий сон. Його тривалість у різних людей неоднакова, комусь достатньо і 5-6 годин для відновлення сил, а комусь і 8 замало. Недосипання може бути пов'язано з хронічним безсонням, відволікаючими факторами (скандали в сусідній квартирі, шум на вулиці), з тривогою, з яким-небудь захворюванням, яке не дає хворому спокійно заснути (біль, страх, збудження).

Психологічний розлад

Пригнічений стан, депресія, стреси руйнують психологічну рівновагу людини, призводять до швидкого стомлення навіть при незначній кількості справ. Випробовувана в цей час сонливість є захисною реакцією організму, адже під час сну занепокоєння йде, переживання відступають, тривоги забуваються. Нервова система відпочиває. Організм чітко стоїть на сторожі свого душевного здоров'я.

Прийом ліків

Якщо ви приймаєте ліки, ознайомтеся з інструкцією з їх застосування, особливо уважно прочитайте розділ про побічні дії. Можливо, ваші лікарські препарати містять речовини, що викликають сонливість, зниження реакції, неуважність уваги і м'язову слабкість. Якщо це заважає вам вести повноцінне життя, порадьтеся з лікарем, попросіть його замінити ліки аналогами, що не викликають такі побічні дії.

Метеозалежність

Людини часто долає сонливість під час дощу, хуртовини або просто похмурої погоди. Справа в тому, що під час цих погодних явищ атмосферний тиск падає, і це тягне за собою зниження артеріального тиску у метеозалежних людей. Особливо яскраво це виявляється у гіпотоніків - людей, схильних до зниженого тиску. При низькому тиску, як правило, сповільнюються багато процесів в організмі, всі системи починають працювати в економічному режимі, тому й тягне на сон.

Апное під час сну

Апное - це періодичні зупинки дихання уві сні. Вони можуть тривати від 2-3-х секунд до 2-3-х хвилин (у важких випадках) і відбуватися по кілька разів протягом години. Небезпечні паузи порушують нічний сон, він стає переривчастим, неспокійним, в результаті людина не висипається і весь день куняє.

Харчова кома

Сонливість може здолати людину після їжі. Особливо після щільного обіду. Справа в тому, що на перетравлення їжі йде багато енергії. Рот, стравохід, шлунок, підшлункова залоза, кишечник зайняті непростою роботою, що полягає в транспортуванні і розкладанні їжі на поживні речовини і їх засвоєння. Але ось організм зробив свою справу, витративши енергію на складний травний процес, і ... вирішив, що може відпочити. Людина знову куняє. Вчені напівжартома називають цей стан харчової комою. Є ще одна причина, по якій після їжі хочеться спати. Коли в кишечнику відбувається поглинання поживних речовин, у крові відбувається сплеск рівня глюкози. Клітинами головного мозку цукор використовується як джерело енергії, тому, якщо людина голодна, мозок активно виробляє орексин - особлива речовина, що не дає людині заснути і спрямовується його на пошуки харчування. Коли ж їжа надійшла в організм, відбулося її переварювання і засвоєння, мозок отримує сигнал про це і тут же припиняє вироблення орексина. Все в порядку, все спокійно - можна поспати.