Як оформити клумбу.

Живі квіти - це завжди прекрасно. А зростаючі в природних умовах квітучі рослини, красиво висаджені на клумби, здатні не тільки прикрасити й урізноманітнити ландшафт, але і приховати дрібні дефекти, наприклад, крани, люки колодязів.
Інструкція
1
Для посадки на клумбах використовують багаторічні, дворічні та однорічні квітучі рослини. Доречно використовувати одночасно рослини всіх груп.
2
Щоб ваша клумба весь сезон радувала вас не тільки зеленню, але і квітами, підбирайте рослини з довгим періодом цвітіння або складайте композицію клумби, таким чином, щоб після того, як відцвіли одні квіти, одразу зацвітали інші.
3
Ефектно буде виглядати, якщо ви зможете оформити клумбу в єдиному колірному рішенні. Наприклад, засадити її рослинами, квіти яких мають відтінки жовтого кольору.
4
Не менш оригінальні клумби з квітами контрастною забарвлення, наприклад, білою і фіолетовою.
5
Великою популярністю користуються клумби, де висаджені квіти одного виду і висоти, але різних кольорів. Наприклад, килим з петуній різних відтінків.
6
Оригінально оформити клумбу можна шляхом посадки рослин в гряди певної форми, наприклад зірки, або більш хитромудрих фігур.
7
Для правильного розташування кольорів на клумбі потрібно самі високорослі квіти садити в центрі, а потім ближче до краю висаджувати більш низькорослі і так до стеляться видів. В правильно розташованої клумбі будуть проглядатися усі квіти, і великі екземпляри не заважатимуть рости більш дрібним, що не загороджуючи їм сонячне світло.
8
Щоб клумба стала дійсно клумбою, а не грядкою з квітами, перше, що потрібно зробити - це бордюр. Він як рама обрамляє картину, буде надавати клумбі завершений вигляд і підкреслювати її красу.
9
Для пристрою бордюрів можна використовувати спеціальний бордюрний камінь, будівельний цегла, оскільки природного каменю, спеціальні декоративні парканчики, сплетені з лози чи вербового прута, а так же виготовлені з полімерів.
10
Деякі садівники роблять бордюри для клумб з порожніх скляних або поліетиленових пляшок, вкопуючи їх в землю на краю клумби, і потім фарбують їх.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=LxZ4fRMqADQ
Петунія належить до роду трав'янистих багаторічних напівчагарників з сімейства Пасльонові. Виростає висотою від 10 до 100 см, в залежності від сорту. Родом з південноамериканських тропіків. Зростає в природі в Аргентині, Болівії, Бразилії, Парагваї та Уругваї.
Петунія буває прямостояча, стелеться, ампельна. У квітникарстві вона вирощується як однорічник. Тому щороку клумбу необхідно оформляти петунією заново. Але краса і велика кількість розкішних квіток всіляких забарвлень компенсують всі труднощі догляду за цією рослиною. Клумба з петуній - це справжній довгоквітучі свято у вашому саду.

Умови вирощування

Петунія дуже любить тепло і сонячне світло. В тіні вона рости і тим більше цвісти не буде, в холодному кліматі теж (крім спеціально виведених холодостійких сортів). Крупноквіткові петунії більше потребують тепла, ніж мелкоцветкові. Петунія не любить вогкості, але полив їй потрібен обільний.Почва для петунії повинна бути суглинна або супіщаних. Родючість грунту підвищується внесенням перегною, на який рослина дуже добре відгукується. Свіжий гній під петунію вносити не можна, оскільки рослини відразу ж почне дивуватися грибковими захворюваннями. Кислих ґрунтів петунія не любить, їх на клумбі для цих квітів необхідно провапнованих (200 г вапна на 1 м?). Навесні при перекопуванні ґрунту додають добриво нітрофоску в кількості 30 г на 1 м?.

Розмноження

Розмножують петунію насінням. Тому з початком сезону, в якому ви хочете оформити клумбу петунією, варто подбати про розсаду. Розсаду можна придбати готову, а можна виростити будинку. Для цього насіння петунії в кінці січня висівають в розсадні ящики. Насіння у рослини дрібні, тому землею вони не присипаються, а просто злегка вдавлюються в поверхню ґрунту. Можна змішати насіння з піском або снігом і рівним шаром розподілити по поверхні почви.Под склом або плівкою насіння петунії повинні знаходитися при температурі + 22 ° С до тих пір, поки не дадуть сходи. Зазвичай це відбувається на сьомий день. Сходи петунії потрібно щодня обприскувати і повертати до світла. Пересадку на клумбу можна здійснювати, коли минуть весняні заморозки, в середині травня. Рослини добре переносять пересадку навіть в квітучому стані.

Використання

Петунія сьогодні посідає перше місце за популярністю серед декоративних однорічників. З петуній створюють різнокольорові клумби, рабатки, бордюри. Її висаджують як одну, так і в поєднанні з іншими однолітниками і многолетниками, сусідство з якими вона переносить дуже добре. На клумбі комбінують прямостоячі сорти з сланкими. Це дозволяє закрити всі порожні місця в квітнику і придушити ріст бур'янів.