Як розпізнати симптоми гастриту.

Гастрит є найпоширенішим захворюванням шлунка. З його симптомами доводиться стикатися практично кожному. Проте рідко перші ознаки хвороби звертають на себе належну увагу. А між тим запалення слизової шлунка може призвести до ускладнень, загрозливим не тільки здоров'ю, але й життю.
Інструкція
1
Гастрит може протікати в гострій і хронічній формі. Перша найчастіше пов'язана з неякісним (при отруєннях) або незбалансованим харчуванням - з переважанням одного з компонентів їжі - вуглеводів, білків або жирів. Частою причиною гострого гастриту є і переїдання, при якому шлунок не в змозі впорається з покладеним на нього навантаженням.
2
На симптоми гострого гастриту важко не звернути уваги, оскільки вони мають виражені ознаки - різкий, колючий біль в надчеревній ділянці, нудоту, відрижку з тухлим запахом (через гниття їжі). При гастриті, викликаному отруєнням, може виникнути підвищення температури, головний біль і погіршення загального самопочуття. Цих симптомів цілком достатньо, щоб прийняти своєчасні заходи і попередити перехід хвороби в хронічну форму.
3
Хронічний гастрит може розвиватися поступово, причому впродовж певного часу змінюється (порушується) секреція шлункового соку. В результаті утворюється гастрит з підвищеною або зниженою кислотністю. Для кожного з них характерні свої симптоми.
4
Перебіг хронічного гастриту має епізодичний характер. І проявляється кожного разу при впливі несприятливих факторів - стресів або нервового перенапруження, систематичних перекусів замість повноцінного харчування, невідповідною їжі, а також сезонних загострень, коли шлунок перебувати в мінімальній активності.
5
Гастрит з підвищеною секрецією проявляється пекучим болем після прийому їжі, а також на голодний шлунок. Цей біль викликає роздратування пошкодженої слизової шлунка їжею (при надходженні їжі) або соляною кислотою (у стані голоду). Через високої концентрації шлункового соку людину мучить печія, кисла відрижка і часті запори.
6
Гастрит зі зниженою секрецією проявляється неприємними відчуттями нудоти або нудоти незабаром після прийому їжі. Слабкий травний процес протікає повільно. В результаті їжа встигає засіяні хвороботворними бактеріями, які не здатний нейтралізувати шлунковий сік через слабку секреції. Це в свою чергу призводить до бродіння їжі, в результаті якого виділяється газ, що викликає тривалу відрижку повітрям і часто з тухлим запахом.
7
Через неякісно перевареної їжі при гастриті зі зниженою кислотністю розвиваються розлади кишечника - пронос, здуття живота, бурчання. Також порушується засвоєння з їжі всіх корисних речовин і синтез в кишечнику власних захисних речовин (інтерферону), а також вітамінів групи В.
8
Гастрит може протікати з маловираженим симптоматикою протягом багатьох років. Однак найменший стрес або інший несприятливий фактор може дати хворобі бурхливий розвиток і в підсумку призвести до виразкової хвороби. Тому при постійно повторюваних ознаках порушення травлення варто зайнятися відновленням слизової шлунка, тобто лікуванням гастриту.