Для чого потрібні домашні тварини.

Багато сімей заводять собі домашніх вихованців. Це кішки, собаки, гризуни, папуги, акваріумні рибки і навіть рептилії і комахи! Навіщо ж люди заводять домашніх тварин, чому їм потрібно про когось піклуватися?
Всі сучасні домашні тварини походять від диких предків. Люди їх приручали з певною метою: заради м'яса, молока, вовни, пуху, використовували як транспортний засіб, для захисту і т.д. Зараз же багато хто з тварин не приносять будь-якої матеріальної користі (безпородні кішки, хом'яки, морські свинки, папуги, акваріумні рибки, домашні миші та щури), але люди їх все одно приносять в свій будинок. З якою метою? Любителям тварин приємно присутність живої істоти поруч. Їм цікаво грати зі своїми домашніми улюбленцями, спостерігати за їх поведінкою. Вихованець допомагає своєму власникові заспокоїтися - варто тільки погладити свого пухнастого друга, подивитися в його віддані очі, як всі проблеми відходять на другий план. Господарі собаки багато часу проводять на вулиці, пса потрібно вигулювати як мінімум два рази на день. На прогулянках вони спілкуються з іншими власниками, заводять нових знайомих, а іноді знаходять свою другу половинку, яка розділяє їх взгляди.Хозяева решти вихованців спілкуються на різних форумах і в клубах. Також пухнасті і пернаті друзі в деякому роді виховують дітей. За допомогою них дитина стає трохи ближче до природи, вчиться дбати про більш слабкому істоту, пізнає основи допустимих меж при спілкуванні. Собака може супроводжувати вас і дітей на прогулянках у вечірній время.Однако термін «домашні тварини» має на увазі не тільки собак або кішок, але і вихованців, що приносять матеріальну користь. Люди, що живуть в селах, містять курей, корів, кіз, гусей, свиней, овець. Від них господарі отримують молоко, шерсть, м'ясо, яйця, пух. Однак і такі незвичайні для міських жителів вихованці можуть з'являтися для своїх господарів та їхніх дітей домашніми улюбленцями. Вважається, що власники тварин живуть довше і рідше відчувають одіночество.Забота і відповідальність роблять життя людини організованою, не дають йому лінуватися. Дуже показовий випадок, коли вмираюча від раку самотня жінка встала зі свого смертного одра, пошкодувавши своїх які просять їжі кішок. Потім вона розповідала здивованим лікарям, що, нагодувавши вихованців, вирішила прибрати за ними, а в результаті заклопоталася і вирішила почекати зі смертю. Такий випадок напевно не поодинокий - тварини чутливо реагують на настрій і стан здоров'я улюбленого хозяіна.Далеко не всі мають кошти або можливість завести собі улюбленця: це можуть бути фінансові чи житлові проблеми, алергія. Але якщо така можливість є, варто завести собі віддане істота - воно подарує вам багато позитивних емоцій.
Домашні вихованці - це члени родини, улюблені друзі і предмет ніжної турботи. У будь-якої людини час від часу виникає бажання завести собі пухнастого або не дуже друга, яка не збреше, не зрадить і подарує безліч годин справжньої радості. Але коли рішення завести улюбленця прийнято, виникає питання, як це зробити правильно.
Інструкція
1
Вирішіть, якого саме вихованця ви хотіли б завести. При цьому важливо відповісти на кілька запитань.
2
Які ваші уподобання? А уподобання членів родини? Деякі люди люблять собак, деякі - кішок, а деякі - хом'ячків, шиншил та декоративних щурів. У кожному разі, вам доведеться домовлятися і приходити до єдиної думки.
3
Чи є в родині хтось, що страждає алергією на котячу або собачу шерсть? Очевидно, що в родині алергіка тварини, алергією на яких він страждає, категорично протипоказані. Краще вже заведіть рибок.
4
Скільки часу ви готові приділяти майбутньому вихованцеві? Якщо йдеться про кішку, то часу знадобиться мінімум, а якщо про собаку, то варто бути готовим до щоденних прогулянок спозаранку і ввечері. Причому, в будь-яку погоду.
5
Яку суму ви могли б щомісяця витрачати на утримання вашого вихованця? Для хом'ячків це будуть одні, вельми невеликі гроші, для породи собак кане корсо або екзотичних тваринок типу шиншили або цукрового поссума - зовсім інші.
6
Хто наглядатиме за звіром під час вашої відсутності - відпустки або відрядження? Це дуже важливий момент. Часто господарі собаки чи кішки лише напередодні від'їзду з'ясовують, що їм ні з ким залишити свого улюбленця. І якщо поливати квіти можна попросити сусідку, то з твариною справа часто йде інакше.
7
Вивчіть всю літературу, яку знайдете, щодо вашого майбутнього улюбленця. З'ясуйте його повадки, уподобання, спосіб життя, потреби.
8
Купіть все, що може знадобитися тварині, які ви обрали. Для птахів, морських свинок, кроликів, щурів та інших гризунів - це обладнані клітини, розмір яких залежить від виду обраної тварини. Для кішок і собак - місця для сну, іграшки, годівниці, поїлки. Подбайте про корм, мінеральних каменях для птахів і гризунів.
9
Придбайте вихованця. Існують декілька місць, де це можна зробити.
10
Перше місце: пташиний ринок. Дуже поганий варіант. Купуючи тварину на пташиному ринку, ви ризикуєте здоров'ям членів своєї сім'ї. І це не кажучи вже про те, що звір може навіть не доїхати живим до свого нового місця проживання. Якщо ж ви зважилися придбати вихованця на пташиному ринку, то першим ділом везіть його не додому, а до ветеринара. Нехай він обстежує тварину і проінформує вас про його стан.
11
Друге місце: заводчик. Цей варіант хороший тим, що ви майже гарантовано отримаєте на руки здорове тварина, документи на нього, а так же грамотні рекомендації по догляду та утримання.
12
Третє місце: знайомі. Теж хороший варіант. Знаючи, в якій сім'ї з'явився малюк, будучи знайомими з його батьками, спостерігаючи за крихтою з перших днів життя, ви напевно будете знати, яка тварина приносите в будинок.