Як вирощувати баклажани.

Баклажани - досить примхливе культурна рослина, плоди якого мають чудові смакові якості. «Синенькі», як їх ще називають, є комори цінних і незамінних речовин, необхідних для організму. Баклажан - один з нечисленних плодів, який не можна вживати в сирому вигляді. Відноситься до сімейства пасльонових, як томат і картопля. Знання особливостей догляду за рослиною дозволять правильно вирощувати баклажани і отримувати хороші врожаї.
Інструкція
1
Визначтеся з місцем вирощування баклажанів, бо йому потрібен добре прогрівається ділянку. Чудовими сусідами для нього будуть томати і перець.
2
Проведіть восени на ньому підготовчі роботи, а саме перекопайте. Внесіть органічні добрива (з розрахунку 2,5-5 кг на 1 квадратний метр). Навесні прорихліте землю на глибину до 15 см, в разі потреби повторно скопайте.
3
Для отримання розсади посійте насіння в торф'яні горщечки на глибину 15-20 мм, причому робіть це за 7-8 тижнів до висаджування її у відкритий грунт. Поливайте розсаду в міру необхідності, не допускаючи при цьому пересихання. Чи не пікірують, бо баклажани цю процедуру переносять погано.
4
З кінця травня по першу декаду червня висадіть розсаду прямо в горщиках (або з земляним комом) у відкритий грунт. Бажано розсаджувати по схемі не менш ніж 50х40 см. Якщо через 3-6 днів частково рослини не прижилися, то досади нові екземпляри в порожні лунки. Вирощувати баклажани потрібно на добре освітленому місці.
5
Поливайте вкорінену розсаду в міру необхідності. Якщо літо не посушливе, то хапає за сезон до 10 рясних поливів (з проміжком в тиждень), після яких потрібно обов'язково грунт подрихліть, але не підгортати.
6
Для посилення розгалуження верхівки стебел прищипують на висоті до 30 см. Прослідкуйте, щоб рослина була правильно сформовано, а саме у нього було 3-5 бічних втечі і 6-8 зав'язей, в іншому випадку плоди будуть дрібними.
7
Після початку плодоношення підгодуйте баклажани свіжим коров'яком (1:20), а через 2,5-3 тижні проведіть підгодівлю повторно.
8
Збирайте плоди один раз на тиждень, починаючи з кінця липня.
9
Для отримання високого врожаю обов'язково стежте, щоб на рослинах не було шкідників, а саме колорадського жука, який може звести всі праці до нуля.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=AktIQY7RQ0o