Як заміряти вікна.

Міняти старі дерев'яні вікна вже давно стало звичною справою. Однак перед тим як замінити вікно, необхідно заміряти старе. На перший погляд, зробити це нескладно, однак при замірах потрібно враховувати особливості вашого віконного отвору, тип будинку, а також матеріали зовнішньої і внутрішньої обробки дома.Оконние прорізи в звичайному типовому будинку діляться на два види: віконний проріз без чверті (монтажні шви прямі) або віконний проріз з чвертю, якщо монтажні шви кутові.
Інструкція
1
Вимірювання віконного прорізу, що має чверть: Ширина прорізу вимірюється зовні вікна. Вона розраховується як відстань від одного вертикального укосу до іншого плюс монтажний 2,5-4 см на монтажний зазор, який заходить в чверть. Розмір монтажного зазору множиться на 2, по кількості сторін. Висота віконного прорізу також вимірюється з боку вулиці. Висота вікна вимірюється від верхнього укосу до зовнішнього відливу плюс величина монтажного зазору зверху. Якщо під відливом є цементна стяжка, її висоту також необхідно приплюсувати до вже отримали даними.
2
Далі необхідно виміряти довжину підвіконня. Це можна зробити або за старим підвіконню, або до ширини отвору додати 5-10 см на кожну сторону. Ширина розраховується шляхом вимірювання відстані від краю рами до переду, при цьому підвіконня не повинен перекривати радіатор опалення.
3
Довжина відливу - це відстань між зовнішніми бічними укосами плюс 6-8 см. Ширина - від зовнішнього краю до рами вікна плюс 3-5 см, так як відлив повинен випирати за зовнішню стіну.
4
Вимірювання прорізу без зовнішньої чверті проводиться також з урахуванням того, що при вимірюванні ширини і висоти самого отвору необхідно відняти 1,5-2 см, в залежності від кривизни стін. При вимірі висоти також необхідно пам'ятати, що якщо вікно має підставочний профіль, його вертикальний розмір не входить в висоту вікна. Довжина і ширина підвіконня й відливу вимірюються за схемою, описаною раніше.
Корисна порада
Якщо ви вирішили поміняти відразу кілька вікон, то важливо не забувати про те, що в цегляних будинках розміри віконних прорізів можуть відрізнятися один від одного на кілька сантиметрів, або мати нестандартну форму. В цьому випадку заміри необхідно проводити з особливою ретельністю або звернутися до професіонала.